Haber

Pokemon GO’ya Mevsimler ve Yeni Pokemonlar Geliyor

Pokemon GO’ya Mevsimler ve Yeni Pokemonlar Geliyor

Ülkemizdeki o kadar fazla kişi için Pokemon, televizyonda izleyebildiğimiz kadarlık bir hikayedir. Animenin yayından kaldırıldığı bölüm, pratik olarak Türkiye’nin büyük bölümü için serinin de finali olmuştur.

Fiilen ise Nintendo, Pokemon oyunları yapmaya devam etti. Devam serilerinden olan Pokemon X and Y’de hikayenin geçtiği Kalos bölgesinde görülen 6. cins pokemonlar, hemen Pokemon GO’ya geliyor. Hem de oyunun en büyük güncellemesi ile birlikte.

Kasımda Charizard bir başkadır

pokemon go go beyond

Yeni güncelleme ile birlikte Pokemon GO’ya sezonlar özelliği eklenecek, seviye sınırı değişecek ve Kalos bölgesi Pokemonları dahil olacak. Go Beyond adı bahşedilen güncelleme 30 Kasım’da yayınlanacak ve 50. seviyeye ulaşmayı olası kılacak.

Yeni gelecek mevsimler özelliği ile birlikte bundan böyle her üç aylık dönemde bir oyunda karşılaşacağımız Pokemonlar ve faaliyetler de değişiklik gösterecek. Bu faaliyetler yumurta bulmaktan mega gelişimlere dek ayrı faaliyetler olacak. Keza bu temalar, oyuncuların bulunduğu yarımküreye göre de değişecek.

1 Aralık’ta gerçekleşecek olan Kutlama Mevsimi etkinliği sonrasında oyuncular öyle çok yeni Pokemon yakalayabilecek. Kalos bölgesi Pokemonları arasında bölgenin başlangıç pokemonları olan Chespin, Fennekin ve Froakie gibi Pokemonlar da yer alacak.

Seviye sınırı yükseliyor

pokemon go

Oyuncular için bundan böyle erişebilecekleri en yüksek seviye sınırı da 50 olacak. Niantic’in yapacağı egzersiz ile birlikte oyuncuların düzey atlamaları da daha basit ülkü gelecek. 2020 yılı sona ermeden evvel 40. seviyeye ulaşan oyunculara ise Niantic özel ödüller verecek. Keza oyun içindeki Pokemon karşılaşmaları, hediyeler ve diğer şeyler de geliştirilecek.

Pokemon GO, Niantic için büyük bir oyun olmayı sürdürüyor. Firma da haliyle durmadan oyuna yeni içerikler ekliyor. Bu sene Niantic oyuncuların pandemi döneminde evlerinden oyunu oynamasını da kolaylaştıracak yenilikler eklemişti.

Comments
To Top