Haber

Playstore, Yıl Sonu İndirimlerinde En Çok Satan Oyunları Açıkladı

Playstore, Yıl Sonu İndirimlerinde En Çok Satan Oyunları Açıkladı

Birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türk Telekom’un dijital oyun platformu olarak hizmet veren Playstore‘da, yüzde 95’e varan yıl sonu indirimlerinin başladığından bahsetmiştik. İlgi görebilen bu kampanyayla ilgili açıklanan veriler, oyuncuların kampanya sürecinde en fazla hangi oyunlara ilgi gösterdiğini gözler önüne seriyor.

Yapılan açıklamalara kadar Playstore’un sene sonu kampanyasında en fazla alaka gören oyun, FIFA 21 oldu. 419 TL yerine 248 TL’ye satışa sunulan oyun, oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Doğrusu bu hayret verici bir durum yok çünkü kampanya haberimize gelen yorumlar, FIFA 21’e yapılan indirimin güzel düzeyde olduğunu gözler önüne seriyordu. Bu şart, satmak rakamlarını da aracısız olarak etkilemiş gibi duruyor.

Kampanya zarfında ilk beşe girip, diğerlerinden ayrılan tek oyun Doom Eternal oldu

Doom Eternal

Paylaşılan verilere kadar, oyuncuların en fazla spor oyunlarına alaka gösterdiklerini dobra dobra ifade edebiliriz. Çünkü Playstore’un yıl sonu kampanyası zarfında en fazla satan 5 oyunun 4 parça başına, farklı dallardaki spor oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin; en çok satan ikinci oyun, 9 TL’ye düşen Need for Speed Payback olarak karşımıza çıkarken, üçüncü sıradaysa 56 TL’ye satın alınabilen eFootball PES 2021 Season Update’i görüyoruz.

Playstore, kampanya zarfında en çok satan oyunun dördüncü sırasında The Crew 2‘nin bulunduğunu söylüyor. Bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkan The Crew 2, 198 TL yerine 9 TL’ye satılmıştı. Listenin beşinci sırasındaysa Doom Eternal bizleri karşılıyor. 59 TL’ye satın alınabilen oyunu, ilk beşte diğerlerine tarafından daha ayrı olan tek oyun olarak gösterebiliriz.

PlayStore’un yıl sonu kampanyası devam ediyor

Playstore

Playstore’un sene sonu kampanyası, bütün yayıncı kuruluşlar için olmasa da hala devam ediyor. Örneğin indirimler zarfında Battlefield 1’e 44 TL, Borderlands 3’e ise 98 TL karşılığında sahip olabiliyorsunuz. Eğer kampanya dahilinde olan oyunları çözümlemek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top