Haber

PlayStation’ın Yeni Maskotu Astro Bot Olacak

PlayStation'ın Yeni Maskotu Astro Bot Olacak

2020 yılı oyun dünyası için epeyce hareketli geçti. The Last of Fikir Part II, DOOM: Eternal, Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War ve daha o kadar çok büyük yapım bu sene bizimle buluştu. Bu yapımların yanı sıra Among Fikir ve Fall Guys gibi oyunlar aniden oyun dünyasını salladı.

Lakin oyun dünyasına sürpriz bir şekilde giriş yapan bir ad daha vardı: Astro’s Playroom. Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolunda önyüklü olarak gönderdiği bu oyun, 3 boyutlu bir platform oyunuydu. Fakat bu oyunun en önemli özelliği oynadığımız şahsiyet Astro’nun PlayStation’un yeni maskotu olmasıydı.

Astro Bot’u tanıyalım:

playstation 5 astro

Astro Bot isimli bu kişilik aslında başta karşımıza çıkmıyor. Bu maskotlardan birisi PlayStation 4 ile önyüklü gelen The Playroom oyunuydu. Oyun, PlayStation Eye Camera ve DualShock 4 kontrolcüsüyle oynanabiliyordu. Bu oyun bununla beraber Astro Bot’un birincil karşımıza çıktığı yapımdı.

Bundan 5 sene sonradan Astro, Astro Bot: Rescue Mission isimli bir yapımda her yerde karşımıza gelmişti. Oyun, bu kere The Playroom dek kalmamış ve o kadar fazla oyuncu ve eleştirmen kadar sevilmişti. Bu oyunla birlikte Astro daha fazla bilinen bir kişilik haline gelmişti.

Astro Bot’un geleceği:

Astro Bot’un geleceği hakkında doğrusu şu an için belirlenmiş bir bilgi bulunmuyor. Ama Sony muhtemelen PlayStation’un yeni maskotu için bir takım büyük planlara sahip. Geçtiğimiz hafta oyunun geliştirici şirketi Team Asobi’nin becerikli yönetmeni Nicolas Doucet bu konuda ufak bir tanımlama yapmıştı. Nicolas, açıklamasında “Astro yakında yeni haberlerle geri dönecek.” ifadesine yer vermişti.

Comments
To Top