Haber

PlayStation’cıları Pistten Alalım: Xbox Series X ve Xbox Series S, Türkiye’de Satışa Sunuldu

PlayStation'cıları Pistten Alalım: Xbox Series X ve Xbox Series S, Türkiye'de Satışa Sunuldu

Oyunseverlerin önümüzdeki birkaç yıl her tarafında en yakın arkadaşlarından biri olacak Microsoft’un yeni tür oyun konsolu Xbox Series X ve Xbox Series S, bugün itibarıyla Türkiye’de ve tüm dünyada satışa sunuldu. Yeni nesil konsol savaşlarında tercihini Xbox’tan yanlamasına yapan oyuncular, çevrimiçi e-ticaret siteleri veya teknoloji mağazalarından yeni nesil oyun konsollarına erişim sağlayabiliyorlar.

Xbox Series X ve yerinde fiyatlı kardeşi Xbox Series S, yeni tür konsol için bitmiş optimize edilen Forza Horizon 4, Assassins Creed: Valhalla, Dirt 5 gibi 30 öbür oyun ile birlikte oyunseverlerin karşısına çıkıyor oysa tahmin edebileceğiniz gibi oyun sayısı, ilerleyen dönemde katlanarak artmaya devam edecek. Hem oyuncular, Xbox Game Pass’e abone olarak 100’den fazla oyun yer alan geniş bir kütüphaneye de erişim imkanı yakalayabiliyorlar.

“Xbox Series X, şimdiye kadarki en enerjik oyun konsolu”

xbox series x

Microsoft, Xbox Series X ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Xbox Series X, şimdiye kadarki en güçlü oyun konsolu olma özelliğine sahip. Keza performans açısından hem hız ve geriye dönük ahenklilik açısından çığır açacak bir teknolojiyle donatılmış yeni tür Xbox Series X, Xbox One’ın 4 katından fazla işlemci gücü sunuyor. 

AMD’nin Zen 2 ve RDNA 2 mimarileriyle birlikte çalışan 12 teraflopluk işleme gücü ve DirectX ray tracing ile benzersiz bir performansın yanı sıra gerçekçi aydınlatma, gölge ve dürüst yansımalar sunan konsol, gerçek ultra HD 4K ve 8K’ya dek görsel tecrübe; keza seri yükleme süreleriyle de oyunseverlere hatasız bir oyun deneyimi vadediyor.”

Microsoft, yeni nesildeki en enerjik oyun konsolu olan Xbox Series X için Türkiye’de 8.299 TL’lik bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. Hem ebat olarak hem de özellikleri açısından daha mütevazı bir oyun konsolu olan Xbox Series S ise Türkiye’de 5.399 TL fiyat etiketine sahip şekilde satışa sunuldu. Ayrıca 100’ün üstünde oyun sunan Xbox Game Pass’in de aylık 29,90 TL’lik bir ücrete sahip olduğunu belirtelim. Xbox Series X’in en büyük rakibi olacak PlayStation 5 ise 19 Kasım itibarıyla satışa sunulacak.

Comments
To Top