Haber

PlayStation Plus Üyeliği Nasıl Açılır? İşte Güncel Fiyatlar

PlayStation Plus Üyeliği Nasıl Açılır? İşte Güncel Fiyatlar

Sony PlayStation ile oyun oynamayı seviyorsanız PlayStation Plus ile elde edeceğiniz avantajlar oyun keyfinizi katlayacaktır. Gerçekte PS Plus üyeliği bir noktada zorunlu sayılabilir çünkü PlayStation ile çok oyunculu çevrimiçi oyunlar oynamanın tek yolu PS Plus aboneliğidir. PS Plus üyesi nasıl olunur sorusuna yanıt olarak uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. 

Dilerseniz PlayStation konsolunuz üzerinden, dilerseniz de PlayStation internet sitesi üzerinden PS Plus üyesi olabilirsiniz. çoğunlukla basit bir işlem oysa öncelikle üyelik işlemi yapacak olanlar için kafa karıştırıcı olabilir. böylece PS Plus üyesi olma işlemi için kullanabileceğiniz iki bambaşka yöntemi de adım adım anlattık. Her iki yöntem de kolay ve kullanılabilir durumda, sizin için en yerinde olanı seçerek PS Plus üyelik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PlayStation konsolu üzerinden PS Plus üyeliği açılır?

Adım #1: PlayStation konsolunuzu açın. Adım #2: Profilinizi seçin ve X’e basın. Adım #3: PlayStation Store’u açın. Adım #4: PlayStation Network hesap bilgilerinizle antre yapın. Eğer bir hesabınız yahut oluşturun. Adım #5: PS Plus seçeneğini açın. Adım #6: PS Plus’ı Bedava Deneyin kutusunu açın. Adım #7: Abonelik türünüzü seçin. Adım #8: Abone ol seçeneğine basın. Adım #9: Kabul Et ve Devam Et seçeneğine basın. Adım #10: Ödeme işlemine geç seçeneğine basın. Adım #11: Dilediğiniz ödeme yöntemini ekleyin. Adım #12: Satın Almayı Onayla seçeneğine basın.

ps plus konsol

Anlattığımız PlayStation konsolu üzerinden PS Plus üyesi olma yöntemi, PlayStation 4 arayüzü üzerinden anlatılmıştır. Versiyonlara kadar değişiklik gösterebilir. Seçenekler arasında ok tuşları ile hareket edebilir ve X tuşu ile tercih yapabilirsiniz. 

PS Plus üyelik avantajlarınızı kullanabilmek için konsolunuzda PlayStation Network hesabınızın defalarca açık olması gerekiyor. Çevrimiçi çok oyunculu oyunları oynarken internete emrindeki olduğunuzdan ve internet hızınızın temas için yeterince kuvvetli olduğundan belirlenmiş olmalısınız.

PlayStation internet sitesi üzerinden PS Plus üyesi olma:

Adım #1: Buradan PlayStation Store internet sayfasını açın. Adım #2: PlayStation Plus sayfasını açın. Adım #3: PS Plus’a Katılın butonuna tıklayın. Adım #4: Abonelik türünüzü seçin. Adım #5: PlayStation Network hesap bilgilerinizle giriş yapın. Eğer bir hesabınız yahut oluşturun. Adım #6: Dilediğiniz ödeme yöntemini ekleyin. Adım #7: Satın Almayı Onayla seçeneğine tıklayın.

playstation internet sitesi

Yukarıdaki adımları izleyerek PlayStation internet sitesi üzerinden PS Plus üyesi olabilirsiniz. Benzer sayfa üzerinden aylık PS Plus avantajlarını da peşine düşüp takip etmeniz muhtemel. PlayStation Network ayarlar sayfanız ile üyelik bilgilerinizi ve ödeme yöntemlerinizi düzenleyebilirsiniz

PlayStation internet sitesi üzerinden PS Plus üyesi olduktan daha sonra üyelik avantajlarınızı kullanabilmek için konsolunuzda da PlayStation Network hesap bilgilerinizi kullanarak oturum açmalısınız. PlayStation Store üzerinden yaptığınız işlemler, hesap bilgilerinizle antre yaptıktan sonradan konsolunuzda da görüntülenecektir. 

PS Plus üyelik fiyatları:

ps plus üyelik fiyatları

12 ay abonelik 240 TL, aylık 20 TL 3 ay abonelik 100 TL, aylık 33,34 TL 1 ay abonelik 40 TL

PS Plus üyeliği için üç esas seçeneğiniz bulunuyor. Tüm seçeneklerin sunduğu hizmet aynıdır. Üyelik seçenekleri arasındaki tek fark, abonelik süreniz uzadıkça aylık fiyatta sunulan indirimdir. Hangi üyelik seçeneğini tercih ederseniz edin, daha önce PS Plus üyeliği almadıysanız ilk 14 gün ücretsiz üyelik imkanından yararlanabilirsiniz.

Aboneliği onarım ve diğer satın alma işlemleri için PlayStation Network Cüzdan özelliğini kullanabilirsiniz. Hesap Ayarları üzerinden ulaşabileceğiniz cüzdan ayarlarınız ile otomatik para ekleme özelliğini açabilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. 

PS Plus üyelik avantajları:

ps plus üyelik avantajları

Çevrimiçi fazla oyunculu oyunları oynama Her ay indirilebilecek yeni oyunlar PS Plus üyelerine özel PlayStation Store indirimleri Oyun kayıtları için kullanabileceğiniz 100 GB bulut depolama alanı

Dilediğiniz PS Plus üyelik seçeneği ile yukarıdaki avantajları elde edebilirsiniz. Üyeliğiniz PlayStation Network hesabınıza aittir. Yani bambaşka bir cihaz üzerinden de PlayStation Network hesap bilgilerinizle giriş yaparak PS Plus avantajlarından yararlanabilirsiz. Yaptığınız bütün işlemler, aza girişi yaptığınız cihazlarda senkronize olarak görüntülenecektir. 

PS Plus üyesi almak için 18 yaşından büyük olmalısınız. 7 ile 18 yaş arası kişilerin üyeliği için veli ya da vasi onayı gerekiyor. PS Plus tarafından sunulan içerikler yaşa kadar değişiklik gösterebilir. Aboneliğinizi Hesap Yöntemi sayfası üzerinden düzenleyebilir ya da iptal edebilirsiniz. 

Sony PlayStation kullanıcılarına çevrimiçi çoklu oyunculu oyunlar oynama ve ayrı avantajlar sunan PS Plus üyesi nasıl olunur sorusunu yanıtladık ve üyelik yöntemlerini an be an anlattık. Oyun deneyiminizi daha neşeli bir ışık halkası getirmek için size en uygun üyelik türünü seçerek PS Plus üyesi olabilirsiniz. 

 

Comments
To Top