Haber

PlayStation 5’te Web Tarayıcısı Desteği Yer Almayacak

PlayStation 5'te Web Tarayıcısı Desteği Yer Almayacak

Xbox ve PlayStation gibi konsollar, kullanıcılarına oyun deneyimi sunmanın yanına bambaşka işlevlerini de yerine getirebiliyorlar. Bu konsollar üzerinden YouTube, Netflix, Twitch gibi platformların uygulamaları kullanılabiliyor.

Bunlara ek olarak bu konsollarda, kullanıcılarının internet sitelerine girmesi için internet tarayıcısı da bulunuyordu. –du dedik çünkü Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5‘te internet tarayıcısı yer almayacak. Diğer Taraftan bu veri, üçüncü bir kaynaktan değil doğruca bir Sony yetkilisinden geldi.

PlayStation 5’te internet tarayıcısı bulunmayacak

playstation 5

Japonya’da yayınlama yapan Watch Impress’e konuşan Sony Interactive Entertainment Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, PlayStation 5’te bir web tarayıcısının yer almayacağını dile getirdi. Nishino, keza tarayıcı gibi bir planlarının olmadığını da ifade etti.

Sony Interactive yöneticisi, PlayStation 5’e bir web tarayıcı uygulamasının eklenmesinin konsol için gereksiz bir ekleme olduğuna inandıklarını söyledi. Nishino, “Şu an için PlayStation 5’e bir web tarayıcısı dâhil etmeyi düşünmüyoruz. Oyun konsolunda bir web tarayıcısına ihtiyaç olup olmadığı konusunda şüphelerimiz var. Dolayısıyla bekleyip göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Sony’nin dışarıya yine bir Japonya merkezli şirket olan Nintendo da Switch konsoluna bir tarayıcı yerleştirmemişti. Sahiden bu el konsolunda dâhili bir tarayıcı yer alsa da sadece tatbik gerektiren oyunlarda kullanılabiliyor. İnternet tarayıcısı Sony’nin son iki neslinde yer alan bir özellikti.

Peki, siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun konsolunda internet tarayıcısı olmalı mı? Yoksa bir oyun konsolunda internet tarayıcısının olması boşboğaz mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top