Haber

PlayStation 5’te İlk Günden “İndirilemiyor, Kopyalanamıyor” Hatası Ortaya Çıktı

PlayStation 5'te İlk Günden "İndirilemiyor, Kopyalanamıyor" Hatası Ortaya Çıktı

Sony’nın çiçeği burnunda oyun konsolu PlayStation 5, dün itibarıyla ABD ve birkaç ülkede satışa sunuldu. PlayStation 5 de her yeni teknolojik mahsul gibi tüketicilerle buluşur buluşmaz birkaç sorun ortaya çıkardı. Şu an için bu sorunlardan en sık karşılaşılanının CE-107867-9 kodlu kusur olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 5’lerine kavuşan oyunseverlerin yeni bir oyun indirirken karşılaştıkları CE-107867-9 kodlu hatada, oyunun indirilemediği ya da kopyalanamadığı belirtiliyor. Anında aşağıda ise “Bir şeyler zıt gitti” yazısı ve “Bitmiş deneyin” butonu yer alıyor. Neyseki bu sorun, en azından şu an için kronik bir problem teşkil etmiyor.

ps5 hata

İndirmeyi ister yeni başlatmış olun, ister oyunun yarısından fazlasını indirmiş olun, “Baştan deneyin” butonuna bastığınızda indirme işlemi kaldığı yerden devam edecektir. Ama her tarafta denediğinde de benzer sonuçla karşılaşan bazı oyuncular da bulunuyor.

Aktarılan bilgilere kadar CE-107867-9 kodlu hatayı alan ve yeniden denediğinde hatayı almaya devamlı oyunseverler, PlayStation 5’i ve tabi olduğu yönlendirici ile modemi her yerde başlatarak internet bağlantısını sıfırlayabilir ve ardından istedikleri oyunu indirebilirler. CE-107867-9 hatası ile yarıda kalan indirmelerde PlayStation 5’inizi tekrar başlatmış olsanız dahi indirme işlemine kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Sony, CE-107867-9 kodlu hata için fiziksel bir niçin açıklamamış olsa da PlayStation Network hizmetinin fazla ciddi bir yoğunluğa ulaştığı ve hatanın da bundan kaynaklı gerçekleşiyor olabileceği açıklama ediliyor. 

Comments
To Top