Haber

PlayStation 5’te Bugüne Dek Ortaya Çıkan Tüm Sorunlar

PlayStation 5'te Bugüne Dek Ortaya Çıkan Tüm Sorunlar

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin yeni tür oyun konsolu, bugün itibarıyla bütün dünya genelindeki oyuncular kadar satın alınabiliyor. Hal böyle olunca da konsolla ilgili birincil deneyimler, yavaşça internet üzerinden paylaşılıyor. Kullanıcılardan gelen bildirimlerse, konsolun birincil günlerini önemli anlamda huzursuz geçirdiğini gösteriyor. Bu haberimizde sizlere, PlayStation 5’le ilgili olarak bugüne dek bildirilen tüm sorunlardan bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, PlayStation 5’in uyku moduna alınırken çöktüğüne dair bir takım kullanıcı bildirimlerinden bahsetmiştik. Kullanıcılardan gelen son bildirimlere tarafından bu sorun, bugün bile devam ediyor. Kullanıcılara tarafından uyku moduna alınmaya çalışılan PlayStation 5’ler; donmaya, son verilerin silinmesine ve hatta sistemin iyice çökmesiyle karşısında karşıya kalıyorlar. PlayStation 5 sahipleri, şu an en çok bu sorundan felakete uğramış gibi görünüyorlar.

PlayStation 4 oyunlarında da bir takım sorunlar yaşanıyor

PlayStation 5 sorunları

Geri bildirimlere göre oyuncular, PlayStation 4 için satın aldıkları oyunları PlayStation 5’te oynamak istediklerinde de bir takım sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu kullanıcılar, oyun oynarken çökmelerin, donmaların ve kullanıcı veritabanındaki verilerde sorunlar yaşandığını belirtiyorlar. WCCFTech ekibinin açıklamalarına tarafından ise bu iki sorun için çözüm yolu, konsolu fabrika ayarlarına döndürmekten geçiyor.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler, geliştirici ekipler tarafından da fark edilmiş gibi görünüyor. Çünkü Spider-Man oyunlarının geliştiricisi olan Insomniac Games yetkililerinden James Stevenson, sorunların niçin kaynaklandığını saptama olabilmek için çalıştıklarını söyledi. Oyunculara bir de öğüt veren Stevenson, konsolu uyku moduna almadan önce açık olan Spider-Man oyunlarının kapatılması gerektiğini söylüyor. Oyunculardan gelen geri bildirimlerde, Astro’s Playroom, Demon’s Souls (2020), Godfall, Spider-Man: Miles Morales, ve Spider-Man Remastered gibi oyunlar sırasında takılma ve uyku moduna alınamama gibi sorunların yaşandığı belirtilmişti.

PlayStation 5 kutusu

17 Kasım’da paylaştığımız diğer bir haberimizde, Sony’nin PlayStation 5 için bir yazılım güncellemesi yayınladığından bahsetmiştik. Bu güncellemenin sorunları giderip gidermeyeceği bilinmiyordu ama belli ki 20.02-02.25.00 kodlu bu güncelleme, aşina sorunların önüne geçemedi. Yeniden WCCFTech göre yapılan açıklamalara göre sistem performansını iyileştirdiği söylenen bu güncelleme, konsola yeni bir problem getirmedi. Oysa mevcut sorunlar da bu güncellemeyle çözülmedi…

Comments
To Top