Haber

PlayStation 5’in Türkiye’de Stoklarda Bulunacağı Tarih Açığa Çıktı

PlayStation 5'in Türkiye’de Stoklarda Bulunacağı Tarih Açığa Çıktı

Sony’nin yeni cins oyun konsolu PlayStation 5, 19 Kasım itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu ve satışa sunulur sunulmaz da tüm stoklar tükendi. İlk parti PlayStation 5’lerden birini alma şansı bulamayan oyunseverler yeni nesil konsolun stoklara her tarafta ne zaman geleceğini merak ediyorlardı ama nihayet PS5’in Türkiye’de baştan satışa çıkacağı tarih belirlenmiş oldu.

E-ticaret sitelerinde yer alan bilgilere göre PlayStation 5, 11 Aralık itibarıyla Türkiye’de yeniden satışa sunulacak. Hatta laf konusu e-ticaret sitesi, ikinci parti PlayStation 5’ler için çoktan ön sipariş toplamaya başlamış durumda. Fakat 11 Aralık tarihinin bütün Türkiye genelinde mi geçerli olacağı yahut ilgili e-ticaret sitelerinin kendi stok tarihi mi olduğu bilinmiyor.

PlayStation 5, 11 Aralık’ta her tarafta satışa sunulacak

ps5

Tasarımıyla, özellikleriyle ve oyunlarıyla duyurulduğu dünden bu yanlamasına bol miktarda konuşulan PlayStation 5’in satışa çıkar çıkmaz tükenmesi, keza yurtdışında hem de Türkiye’de fırsatçıların avuçlarını ovuşturmasına niçin olmuştu. Zira stokları tükenen PS5, ABD’de 25 bin dolara, Türkiye’de ise 15 bin TL’ye varan fiyatlardan karaborsaya düşmüştü.

ps5 vatan

Şu an için PlayStation 5’in bitmiş stoklara geleceği tarih Sony Türkiye göre resmen açıklanmadığından 11 Aralık tarihine şüpheyle yaklaşmakta fayda var. aynı zamanda, ilgili e-ticaret sitesi açık bir şekilde “11/12/2020 tarihinde stoklarımızda olacaktır. “ ibaresini kullanarak ön sipariş almaya başladığından karaborsaya artı fazla para atamak istemeyenler için gün doğdu diyebiliriz.

Comments
To Top