Haber

PlayStation 5’in Lansman Oyunlarından Bazıları Türkçe Dublaj Desteği ile Gelecek

PlayStation 5'in Lansman Oyunlarından Bazıları Türkçe Dublaj Desteği ile Gelecek

Piyasaya sürülmesine iki haftalık bir vakit kalan PlayStation 5’deri Türkiye’deki oyunseverler için hoş haberler var. Gelen bilgilere tarafından yeni tür oyun konsolunun PlayStation Studios imzalı bir takım lansman oyunları, doğrudan doğruya Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı desteği ile oyunseverlerin kaşısına çıkacak.

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve PlayStation 5’in azami merak edilen lansman oyunlarından Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ile Sumo Digital’in arkasından olduğu Sackboy: Büyük Macera, oyunseverlere Türkçe dublaj ve Türkçe altyazı desteği sunacak. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in PS4 sürümünde de yeniden Türkçe dublaj desteği bulunacak.

spiderman

PlayStation 5’in bir diğer merak edilen oyunu Demon’s Souls ise sadece Türkçe altyazı desteği ile gelecek. Demon’s Souls, oyunseverlere çözmesi zorlama bir hikaye sunacağından en azından Türkçe altyazı desteğinin bulunması sevindirici. bu arada DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerinin ne işe yaradığını en iyi şekilde anlayabileceğiniz ve PlayStation 5 satın aldığınızda ön yüklü olarak gelen Astro’s Playroom da Türkçe altyazı desteğine sahip olacak.

Bilmeyenler için; PlayStation 5, ABD ve birkaç ülkede 12 Kasım’da, Türkiye dahil dünyanın geri kalanında ise 19 Kasım’da piyasaya sürülecek. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: Büyük Macera gibi PlayStation Studios imzalı böylece çok oyun ve dahası, PlayStation 5 ile benzer anda oyunseverlerin beğenisine sunulacak. 

Sony, yeni cins oyun konsolu PlayStation 5 için Türkiye’de 8.299 TL’lik bir fiyat etiketi belirlemiş durumda ancak bu fiyat etiketinin yeni yasal düzenlemeler ve döviz kuru dalgalanmalarına emrindeki olarak değişiklik ihtimali de bulunuyor. giderken Türkçe dublaj destekli oyunlardan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’in 459 TL (PS4), Sackboy: Büyük Serüven’nın ise 539 TL başlangıç fiyatına sahip olduğunu belirtelim.

Comments
To Top