Haber

PlayStation 5’in Beyaz Rengini Unutturacak Karizmaya Sahip PS2 Temalı Mat Siyah PS5

PlayStation 5'in Beyaz Rengini Unutturacak Karizmaya Sahip PS2 Temalı Mat Siyah PS5

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i takriben bir ay önce piyasaya sürdü ve PS5’in tasarımı ile ilgili tartışmalar, konsolun satışa sunulmasından daha sonra da ilk günkü gibi devam etti. Whattheefth adlı bir Reddit kullanıcısı, keza övülen ayrıca de eleştirilen PlayStation 5 tasarımına yeni bir dokunuş getirdi ve orijinal PS2 tasarımı ile birleştirdi.

Sony, 2024 yılında PlayStation’ın 30. yıldönümünü kutlayacak ve Whattheefth’in tasarımı da temelde PS5 PlayStation 30. Yıldönümü Özel Sürümü olarak karşımıza çıkıyor. PlayStation 2 tasarımını referans alan bu özel mahsul; orijinal PS2 gibi mat siyah bir renge, ön kısmında renkli bir PlayStation logosuna, ast kısmında ise 30. yıldönümü bandrolüne sahip.

PS2 temalı PS5 PlayStation 30. Yıldönümü Özel Sürümü

ps2 temalı ps5

Sadece PlayStation 5’i her tarafta tasarlamakla kalmayan Whattheefth, oyun kolu DualSense’i de elden geçirdi. Mat siyah bir görünüme kavuşan DualSense’in teftiş tuşları, DualShock 2’de olduğu gibi renkli bir tasarıma sahip durumda. Ayrıca yeniden bu özel tasarım oyun kolunda da orijinal, renkli PlayStation logosu bulunuyor.

Sony, PlayStation 5’i ilk önce gösterdiğinde beyaz renkli tasarım fazlasıyla eleştirilmiş, öyle fazla birey konsolu modem, router gibi ürünlere benzetmişti. Eski tür konsollarında buna benzer “özel sürüm” tasarımlarla karşımıza çıkan Sony, ola ki PlayStation’ın 30. yılında fiilen de siyah renkli bir PS5 ile karşımıza çıkabilir.

Comments
To Top