Haber

PlayStation 5, Verilerin USB Belleğe Kopyalanmasını Desteklemiyor

PlayStation 5, Verilerin USB Belleğe Kopyalanmasını Desteklemiyor

PlayStation 4 kullanıcıları, belirtilen oyun verilerini ‘Ayarlar’ menüsü üzerinden PS4 sistemine emrindeki olan bir USB depolama cihazına kopyalayabiliyorlar. USB belleğe kopyalanan bu açıklanmış verileri ister yerine koyma olarak kullanabilir, isterseniz de diğer bir PS4 veya PS5 konsola aktarabilirsiniz. Ancak aynı koşul ne eyvah oysa PS5’ten kopyalama için geçerli yok.

Paylaşılan yeni görüntülere kadar PlayStation 5, acilen açıklanmış verilerin harici depolama cihazlarına kopyalanmasını desteklemiyor. öte taraftan kullanıcıların belirli dosyaları bir PS5’ten diğerine taşımak için tek seçeneği, PlayStation Plus aboneliğinde sunulan Sony’nin bulut depolama sistemi gibi görünüyor.

Önümüzdeki hafta satışa çıkacak PlayStation 5, kayıtların USB belleğe aktarılmasına izin vermeyecek:

PlayStation 5

Mevcut PlayStation 4 konsollar, kullanıcıların verilerini bulut depolamaya ilave olarak herhangi bir harici depolama cihazına kopyalamasına da olasılık sağlıyor. Bu Nedenle konsollarının başına herhangi bir durum gelirse USB depolama cihazlarına ya da bulut sistemine kaydedilen dosyalara diğer bir cihazdan erişilebiliyor.

Bulut depolama muhakkak çok daha pratik ve birçok kullanıcının tercihi olsa da beraberinde bazı dezavantajları da getiriyor. Bu noktada bulut depolamayı kullanabilmek için ilk kez PlayStation Plus abonelik sistemine ödeme yerine getirmek ve bulut kayıtlarına erişim için aktif bir ağ bağlantısına sahip olmak gerekiyor. Bu da olası internet kesintilerinde oyuncuların canını sıkabilecek bir şart olarak karşımıza çıkıyor.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin yeni tür oyun konsolu PlayStation 5, bu hafta itibarıyla bir takım bölgelerde piyasaya sürülecek olsa da Türkiye’deki oyun severlerin yeni nesil konsolla tanışmak için 19 Kasım 2020 tarihini beklemeleri gerekiyor. İlk etapta Standart sürümü satışa sunulacak olan konsol, değişik sitelerde 8.299 TL’lik etiket fiyatıyla alıcılarını bekliyor.

Comments
To Top