Playstation

PlayStation 5, Oyunları Ne Kadar Süre Oynadığınızı Gösterecek

PlayStation 5, Oyunları Ne Kadar Süre Oynadığınızı Gösterecek

Sony’nin yeni cins oyun konsolu PlayStation 5, 12 Kasım’da seçili bölgelerde piyasaya sürülecek. Oyun konsolunun ülkemizde piyasaya sürüleceği günse 19 Kasım olacak. PlayStation 5’in çıkmasına sayılı gün kalsa da oyun konsolu hakkında bazı yeni ayrıntı da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte bizlere nasıl bir arayüz sunacağını yeni yeni görmeye başladık. İşte yeni paylaşılan bir arayüz görselinde Sony’nin oyunculara sunacağı yeni bir özellik kendisini gösterdi. Uzun zamandır oyuncular tarafından istenen bu özellik PC oyuncularının alışık olduğu bir özellikti.

PlayStation 5’te oynama süresi gösterilecek:

playstation 5

Yayınlanan görselde de görülebileceği üzere Sony artık bir oyunu ne değin oynadığınızı sizlere göstermeye başlayacak. Özellik, yeni tür oyunlarla birlikte PlayStation 4 oyunlarında da kullanılabilecek. bununla beraber oyunu en son ne vakit oynadığınız bilgisi de oynama saatinin yanına yer alacak.

Sony’nin PlayStation 5 ile birlikte sunduğu bu özellik uzun yıllarca bilgisayar oyuncularının alışkın olduğu öyle çok platformda bulunuyor. Bu platformlarda da olduğu gibi özellikten faydalanmak ve oynama saatinizi sürekli güncellemek için muhtemelen internet bağlantısına ve PlayStation Network’e aralıksız yan kalmaya ihtiyacınız olacak.

Sony’nin yeni cins oyun konsolu geçtiğimiz gün Amazon Türkiye’de ön siparişe açılmıştı. 8.299 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe açılan PlayStation 5, satışa çıktıktan sonraki birkaç dakika içinde tükendi. Oyun konsolu 8.299 TL’ye ön siparişe açılmış olsa da bu, konsolun son satış fiyatı olmayabilir.

Comments
To Top