Haber

PlayStation 5, Kutudan 120 Hz Destekli HDMI 2.1 Kablosuyla Çıkacak

PlayStation 5, Kutudan 120 Hz Destekli HDMI 2.1 Kablosuyla Çıkacak

Uzun süredir beklediğimiz gün yavaşça geliyor. Sony ve Microsoft ikilisi, yeni bir devrin başlayacağı yeni cins konsollarını önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. 10 Kasım günü Microsoft’un Xbox Series X’i, 19 Kasım günüyse Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolu ülkemizde satışa çıkacak.

Microsoft’un Xbox Series X oyun konsolunu bundan böyle canlı bir şekilde görmüştük. Hatta oyun konsolu artık ülkemizdeki oyuncuların da tanıdığı isimlere ulaşmaya başlamıştı. Sony ise PlayStation 5 oyun konsolu hakkındaki içeriklerin yayınlanmasına henüz müsade verdi.

PlayStation 5, kutudan HDMI 2.1 kablosuyla çıkacak:

playstation 5

Sony’nin PlayStation 5 oyun konsolu geçtiğimiz günlerde ABD’de medyanın ve teknoloji dünyasının tanıdık isimlerinin eline geçti. PlayStation 5, pek çok videoda kutusundan çıkarılmış olsa da kendisi hakkındaki kayda değer bir ayrıntı genel anlamda paylaşılmamıştı. O da PlayStation 5 kutusunda yer alan HDMI kablosuydu.

Sony’nin PlayStation 5 kutusuna bir HDMI kablosu koyduğu zaten bilinmekteydi. Ancak yeni paylaşılan detaya tarafından o HDMI kablosu, HDMI 2.1 kablosuydu. Yani Sony, PlayStation 5 kutusunda 4K çözünürlükte 120 Hz ekran tazeleme hızını destekleyen bir HDMI kablosu koymuştu.

playstation 5 kutu

Bu haber, PlayStation 5 satın almak isteyen ve oyunlarını 4K çözünürlükte ve 120 Hz tazeleme hızında oynamak isteyenleri fazlasıyla sevindirdi. Zira oyuncular artık PlayStation 5’in yanı sıra dahası HDMI 2.1 kablosuna para vermekten kurtulmuşlardı. Oysa bu durum bile şüphesiz bazı oyuncuları rahatlatmaya yetmedi.

Bunun nedeniyse PlayStation 5’teki her oyunun 120 Hz tazeleme hızını desteklemeyecek olmasıydı. Şu belli başlı değin açıklanan oyunlar aralarında aralarında Devil May Cry 5: Special Edition ve Dirt 5‘in de yer aldığı bazı oyunlar 120 Hz’i destekleyecekti. Ayrıca 120 Hz’i tam anlamıyla yaşamak için dahası 120 Hz ekran gerekiyordu.

Comments
To Top