Haber

PlayStation 5 Kullanıcıları, PS Plus Collection’ı Satmalarını Sağlayan Bir Açık Keşfetti

PlayStation 5 Kullanıcıları, PS Plus Collection'ı Satmalarını Sağlayan Bir Açık Keşfetti

Sony’nin bu ay dünya genelinde satışa sunduğu PlayStation 5’i satın alan PlayStation Plus aboneleri, bonus olarak PS Plus Collection’a da sahip oluyorlar. Bu koleksiyonda Bloodborne, Days Gone, God of War ve Uncharted 4 gibi 20 adet PlayStation 4 oyunu bulunuyor.

PlayStation 5 sahipleri, yeni konsolu satın almaları nedeniyle bonus olarak sunulan bu PlayStation Plus Collection‘ı PlayStation 4 kullanıcılarına satmalarını sağlayacak bir açık buldu ve bundan faydalanmaya başladı.

PS Plus Collection, PlayStation 4 sahiplerine satılıyor

PlayStation Plus Collection, PS Plus Collection

Eurogamer’da yer alan habere tarafından PlayStation 5 sahiplerinin bu açığı keşfetmesi çok uzun sürmedi. PlayStation 5 kullanıcıları, PlayStation 4 kullanıcısının hesabına kendi cihazlarından giriş yaptıklarında 20 oyundan oluşan bu koleksiyon PlayStation 4’te de kullanılabilir hale geliyor.

Natürel böyle bir açık keşfedilince kullanıcılar da bunu dağıtılmış sitelerde satmaya başladı. Bu ‘hizmeti’ 30 dolar karşılığında yapabileceğini belirten bir eBay kullanıcısı, keza bir dikkat notu düşmeyi de ihmal etmedi: “Satın almanın akabinde geçici bir parola oluşturmanızı, bittiğinde ise yeni bir şifre oluşturmanızı öğüt ediyorum.”

Natürel yapılan bu görev işlemleri sebebiyle çoğu hesap, muhtemelen hesap hırsızlığı ve satmak önleme önlemleri sebebiyle otomatik olarak engellendi. @zhihuwong isimli bir Twitter kullanıcısı, Hong Kong’da binlerce PSN hesabının bu sebeple engellendiğini dile getirdi.

PS Plus Collection’ı arkadaşlarıyla paylaşan PlayStation 5 kullanıcıları, kendi hesaplarının da engellenip engellenmeyeceğini merak ediyor. Sony tarafından ise hemen şimdi konuyla ilgili bir tanımlama yapılmadı. PlayStation Plus Collection içerisinde sunulan oyunların bütün listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top