Haber

PlayStation 5 İçin Sistem Performansını İyileştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı

PlayStation 5 İçin Sistem Performansını İyileştiren Yeni Güncelleme Yayınlandı

Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta itibarıyla bütün dünyadaki oyunseverlerle buluşan yeni tür oyun konsolu PlayStation 5 için yeni bir sistem güncellemesi daha yayınladı. 20.02-02.26.00 sürüm koduna sahip olan güncelleme, 886 MB büyüklüğünde olmasına rağmen Sony, güncellemenin içeriği hakkında artı detaylar paylaşmadı.

Sony’nin paylaşmış olduğu yama notlarına kadar yeni güncelleme, yalnızca sistem performansını iyileştirmeye odaklanıyor. Güncellemenin boyutunu düşündüğümüzde, Sony’nin birkaç önemli iyileştirmeyi benzer anda yaptığını ancak umarız bu şartların değişmesi, PlayStation 5’te yaşanan bastırma ve öteki sorunların giderilmesini sağlar.

ps5 güncelleme

PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD ve birkaç ülkede daha satışa sunulduğunda daha birincil günden indirme hatası ortaya çıkmıştı. Keza bazı kullanıcılar, konsol uyku modundayken DualSense oyun kolunun çok miktar olmamasından şikayet ediyordu. Sony’nin laf konusu yazılım güncellemesi ile bu sorunlardan bir veya birkaçını gidermiş olması mümkün.

Bilmeyenler için; PlayStation 5, 19 Kasım itibarıyla Türkiye dahil bütün dünyada satışa sunuldu. 8.299 TL fiyat etiketine sahip PlayStation 5’e ilgi öylesine yoğun oldu ancak satışa sunulan ilk parti PS5’ler kısa sürede tükendi. Hatta bu konuda Sony de devlete ait bir açıklama yaparak PlayStation 5’in tüm dünyada tükendiğini duyurdu. Bunun üzerinde karaborsa PlayStation 5’ler ABD’de 50 bin dolara, Türkiye’de ise 15 bin TL’ye varan fiyatlardan satışa sunulmaya başlandı.

Comments
To Top