Haber

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada piyasaya sürdü. Stoklar kısa bir zaman içerisinde tükense de PlayStation 5’i satın almayı başarabilen bir takım uğurlu oyuncular, yeni cins konsolun özelliklerini deneyimleme fırsatı yakaladı.

Bu noktada PlayStation 5’in çoğu özelliği kullanıcılarla paylaşılmış olsa da bir Reddit kullanıcısı, daha önce bahsedilmeyen bir özelliği keşfettiğini duyurdu. Reddit kullanıcısının paylaşımına tarafından konsolun kontrolcüsü DualSense, oyunlarda her kupanın kilidi açıldığında oyuncuların sesini kaydediyor.

PlayStation 5, her kupanın kilidi açıldığında sesinizi kaydediyor:

PlayStation 5 Kupa

Buradaki videoda da görebileceğiniz üzere PlayStation 5, Demon’s Souls oyununda bir kupanın kilidini açan Reddit kullanıcısının galibiyet çığlığını tescil altına aldı. Bu video her ne dek masum olsa da sesinizin kaydedildiğini bilmemek, bazı anlarda bıktırıcı olabilir zira bu anlarda bazılarımız oldukça heyecanlanabilir ve beklenmedik tepkiler verebiliriz.

öte yandan oyunlardaki en kayda değer anları kaydetme fikri kulağınıza hoş geliyorsa tıpkı bu Reddit kullanıcısı gibi bu anları sesinizle birlikte kayıt altına alarak bir klip oluşturabilir, daha sonrasında bu klibi arkadaşlarınızla veya takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense’in mikrofonu varsayılan olarak açık bir şekilde geliyor. Dilerseniz bu özelliği Ayarlar bölümünden kapatabilir veya açık tutmaya devam ederek daha sonra izleyecek birçok anı oluşturabilirsiniz.

Peki, siz PlayStation 5’in bu özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha önce böyle bir özelliğin varlığından haberiniz var mıydı? Düşüncülerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir, bunun gibi daha pozitif içeriğe gelmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

Comments
To Top