Haber

PlayStation 5, Amazon Türkiye’de Ön Siparişe Açılır Açılmaz Tükendi

PlayStation 5, Amazon Türkiye'de Ön Siparişe Açılır Açılmaz Tükendi

Sony, PlayStation 5’in Türkiye fiyatını geçtiğimiz ay nihayet açıklamış ve kimi oyunseverleri hoşnut ederken kimilerinin tepkisiyle karşılaşmıştı. PS5 Türkiye fiyatına girift tepkiler gelmesi, oyun konsoluna olan ilginin nasıl olacağının daha da fazla merak edilmesine yol açmıştı.

Sony’nin açıklamalarına göre PlayStation 5, ülkemizde 19 Kasım itibarıyla oyunseverlerle buluşacak. Ancak Amazon Türkiye, sabırsız oyunseverler için PS5’i ön siparişe açmış durumda. Yeni kısa zaman önceye değin açmış durumdaydı. Zira lahza itibarıyla Amazon Türkiye’nin PlayStation 5 sayfasına baktığımızda “şu anda mevcut değil.” uyarısı ile karşılaşıyoruz.

Amazon, sabırsız oyunseverler için PlayStation 5’i ön siparişe açtı

amazon türkiye

Amazon Türkiye’nin “Fazla Satanlar” sayfasının “Video Oyunu ve Konsol” kategorisine girdiğimizde PlayStation 5’in birinci sırada yer aldığını görüyoruz. Bu da bize, PlayStation 5’in anlaşmazlığa neden olan fiyatına rağmen oyunseverlerin ilgisinden yoksun kalmayacağını gösteriyor.

PlayStation 5, daha piyasaya çıkmadan Amazon Türkiye’de stoklar tükendi(!)

amazon çok satanlar

Bilmeyenler için; Sony, PlayStation 5 için iki farklı çıkış tarihi belirlemiş durumda. ABD ve seçili birkaç pazarda 12 Kasım itibarıyla oyuncularla buluşacak olan PlayStation 5, Türkiye dahil dünyanın geri kalanında ise 19 Kasım’da satışa sunulacak. Sony, PlayStation 5 için 8.299 TL fiyat etiketi açıklasa da, satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve yürürlükteki mali yükümlülüklere kadar değiştirme gösterebileceği uyarısında bulunmuştu. böylece mümkün yeni aidat düzenlemeleri ya da kur dalgalanmaları nedeniyle PlayStation 5 için yakın zamanda yeni bir fiyat etiketi de görebiliriz.

Comments
To Top