Haber

PlayStation 4’ü Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayan Oyuncular, Oyunu İade Etmeye Çalışıyor

PlayStation 4'ü Cyberpunk 2077'yi Kaldırmayan Oyuncular, Oyunu İade Etmeye Çalışıyor

Senenin merakla beklenen oyunlarından bir parça başına olan Cyberpunk 2077, yaşadığı askıya alma sürelerinin peşinde en sonunda geçtiğimiz günlerde konsollar, PC ve bulut oyunculuk platformları için çıkış yaptı.

Oysa bu sene içerisinde birdenbire fazla kez ertelenen oyun, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında senelerdir bekleyen hayranları hayal kırıklığına uğrattı. Oyun, Metacritic’te PC oyuncularından 6,6, PlayStation 4 oyuncularından 2,6 ve Xbox One oyuncularından 3,2 puan alabildi. Zaten bu puan dağılımına baktığımızda da oyunun hangi platformlarda fena performans sergilediği görülebiliyor.

PlayStation oyuncuları, Cyberpunk 2077’yi geri vermek istiyor

cyberpunk 2077

PlayStation oyuncuları, Cyberpunk 2077 ile yaşadıkları kötü deneyim sonrasında oyunu iade etmek istiyorlar. Sony’nin ise PlayStation Store için bir geri ödeme politikası bulunmuyor. Oysa Push Square’de yer alan habere kadar Sony, istisnai durumlarda oyuncuların zararını karşılayabiliyor.

görünüşe göre Cyberpunk 2077’nin şu anki gidişatı da istisnai durumlardan bir tanesine gibi gözüküyor. Reddit’teki cyberpunkgame subreddit’inde oyuncular, bu konuyla ilgili şikâyetlerini anlatırken bir PlayStation temsilcisi de bu konuda fazla pozitif şikâyet aldıklarını dile getirdi.

cyberpunk 2077 hata

Oyun dünyasının gündemini peşine düşüp takip ediyorsanız CD PROJEKT RED’in ilgiyle beklenen oyununun PlayStation 4’te oyuncuları memnun etme etmekten bir hayli uzakta olduğunu duymuşsunuzdur. Oyunculardan gelen şikâyetlere kadar oyun, standart PlayStation 4’te 720p çözünürlükte çalışıyor ve 15 fps’ye değin düşebiliyor.

Hatta oyun PlayStation 4’te uyumlu olarak çökmeler yaşarken değişik arayüz sonları ve hatalı görevler de oyuncuların fena deneyimleri arasında yer alıyor. Bu sorunların haberdar CD PROJEKT INKAR, epeyce sık bir şekilde yamalar yayınlıyor. Siz de oyunu PlayStation 4’te oynuyorsanız ve deneyiminiz çok kötüyse şayet siz de Sony’den geri ödeme alabilirsiniz.

Peki, siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun bir defa daha ertelenmeli miydi? Yoksa nispeten daha eksik sorunla karşılaşılan PC’ye ilk önce çıkarıp iki, üç aylık bir gecikmenin peşinde en azından daha az kusursuz bir şekilde konsollara mı çıkarmalıydı?

Comments
To Top