Haber

Pixel 5’inizin sistem sesleri rahatsız edici düzeyde yüksekse yeni bir güncelleme bu sorunu çözebilir

Pixel 5'inizin sistem sesleri rahatsız edici düzeyde yüksekse yeni bir güncelleme bu sorunu çözebilir

Ocak Pixel güncellemelerinin bir parçası olarak Google, Pixel 5 sistem seslerinin isteyebileceğinizden fazla daha yüksek olabileceği anlamına gelen bir sorunu çözmüş olabilir.

Pixel 5’in Ekim ayındaki lansmanından bu yandan fazla sayıda Reddit’teki ve Google’ın kendi takviye forumlarındaki kullanıcılar, Pixel 5 sistem seslerinin (kamera deklanşörü ya da ekran görüntüsü aldığınızda duyduğunuz ses gibi), telefonun ses seviyesi daha düşük bir seviyeye ayarlandığında bile epeyce yüksek olabileceğini bildirdi.

Ocak Pixel güncellemelerine ilişkin sürüm notlarında Google, Pixel 5’e özel güncellemenin “sistem seslerinin ses seviyesi için daha fazla akort ve iyileştirme” içerdiğini söylüyor. Reddit’teki birkaç kullanıcı, güncellemeyi yükledikten sonradan sistem seslerinin çok daha gürültüsüz olduğunu bildirdi, fakat bazıları seslerin hemen çok sessiz olduğunu söylüyor.

Sürüm notları, Pixel 4A, 4A 5G ve 5’teki otomatik parlaklık iyileştirmeleri de dahil almak üzere öteki değişiklikleri de listeler. Google’ın Ocak güncellemelerinde “dikkate bedel düzeltmelerin” bütün listesi burada:

Resim: Google

Google, güncellemelerin şimdi Android 11 çalıştıran bütün desteklenen Pixel cihazlarında kullanıma sunulduğunu söylüyor.

Comments
To Top