Haber

PhoneTrans ile Telefondan Telefona Tüm Veriler Nasıl Aktarılır?

Microsoft, 420 İşlemcili Bir Sanal Bilgisayarın Görev Yöneticisinde Tetris Oynadı

Android’den iPhone’a, iPhone’dan Android’e geçiş yaptınız ya da işletim sistemi değiştirmedne yeni bir telefona geçtiniz diyelim. Böyle bir durumda üreticiler, kendi ekosistemleri için transfer uygulamaları sunuyorlar. Ancak bu seçenekler, fazlasıyla sınırlı olduğu için istemediğiniz veriler de yeni cihaza geçebiliyor. böylece yeni cihazınızda temiz bir başlangıç yapmanız zorlaşıyor.

PhoneTrans, esas anlamda bu geçiş işlemini kolaylaştıran bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bütün data ve bilgileri aktarabildiği gibi, sadece sizin için manâlı olanları seçip aktarma şansı sunuyor. Hem iki telefon veya tablet içindeki bilgileri, yeni ya da eski bir telefonda birleştirebiliyor. Bu veriler aralarında kaybolmasını istemediğiniz WhatsApp mesajları bile dahil. Bütün bu aktarım, son derece kolay arayüz bir uçtan bir uca daha seri ve basit gerçekleşiyor.

phonetrans dosya transferi

PhoneTrans ile telefondan telefona bilgi aktarımı nasıl yapılır?

Adım #1: Buradan PhoneTrans uygulamasını Windows yada MacOS cihazınıza indirin, Adım #2: PhoneTrans’ı açın, soldaki menüden Phone to Phone seçeneğine tıklayın, Adım #3: Açılan pencereden Quick Transfer seçeneğine tıklayın, Bu ekranda gördüğünüz öteki işlemlere birazdan değineceğiz. Adım #4: Başlangıç Transfer butonuna tıklayın, Adım #5: Eski ve geçiş yapacağınız telefonu USB ile bilgisayarınıza bağlayın, Cihazları bağladığınızda uygula arayüzünde iki telefonu da göreceksiniz. Adım #6: İki telefon arasında çıkan Aktarma butonuna tıklayın, Adım #7: Açılan ekranda hangi bilgileri adapte etmek istediğiniz sorulacak Burada Kılavuz, Takvim, Fotoğraflar, Müzik, Video, Kitaplar vb seçenekleri isteğinize göre belirleyebilirsiniz.  Adım #8: Altta Aktarma Now butonuna tıklayın, Verilerinizin toplam boyutuna tarafından değişen zaman ile transfer işlemi tamamlanacak. 

Yukarıdaki işlemleri PhoneTrans’ın sahip olduğu becerilerden sadece transfer üzerineydi. Fakat uygulama içerisinde telefon yedekleme, geri doldurma ve dilekçe aktarma etme gibi seçenekler de mevcut. Transfer edeceğiniz uygulamaları veya öteki verilerin tümünü öteki seçenekler arasından belirleyebiliyorsunuz.

phonetrans

PhoneTrans kullanıcılara başka neler sunuyor?

Çapraz platform desteği ile data transferi Android’den Android’e Android’den iOS’a iOS’tan Android’e iOS’tan iOS’a Dağıtılmış bilgi ve dosya uzantılarını destekleme Tek tıkla tüm verileri ya da detaylı bilgi transferi iPhone’dan alınacak veriler söz konusu olduğunda uygulamalar özel verilerin transferleri Android ve iPhone arası WhatsApp veri transferi

PhoneTrans uygulaması hakkında daha artı bilgi almak için devlete ait intenet sitesine göz atabilir, uygulamayı indirip bütün aktarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Manzara, önerge ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments
To Top