Haber

Peloton, #StopTheSteal etiketinin oluşturulmasını veya kullanılmasını engelliyor

Peloton, #StopTheSteal etiketinin oluşturulmasını veya kullanılmasını engelliyor

İnternete ast bisikletleri ve koşu bantlarıyla bilinen Peloton, Stop The Steal karmaşasına içten ilerliyor. Şirket artık kullanıcıların başvuru içinden bir #StopTheSteal etiketi oluşturmasını engelliyor ve bir kullanıcı onu oluşturmaya gittiğinde etiketin “yönergelerimizi karşılamadığını” söylüyor. Peloton’un kalabalık kuralları bilhassa “korku, saldırgan ve müstehcen konuşmayı” ve hem “zorbalık, taciz ve öteki agresif davranışları” yasaklamaktadır. Peloton’un bu hashtag’i ne vakit ve niçin engellemeye başladığına dair ilave direktifler için ulaştık.

Peloton üzerindeki etiketler kalabalık tanımlayıcıları olarak işlev görür. İnsanlar bir etikete katıldıklarında, antrenmanlar esnasında şirketin lider panosunda adlarının aşağı görünür ve bu etiketin öteki üyeleriyle sosyalleşebilirler. Herkes bir etiket oluşturabilir ve #StopTheSteal yasağına yanıt olarak yeni etiketler açılır. #StopTheSteall, #StopTheSteel, #StopTheCensorship ve #StopTheFraud gibi grupların tümü uygulamada “yeni” olarak işaretlendi.

Bu, Peloton’un potansiyel olarak kışkırtıcı ifadeleri ilk kez yasaklaması değil. Geçen sene, şirket resmi Facebook gruplarından siyasi konuşmayı ve benzer topluluk kuralları mesajını sunan QAnon ile ilgili etiketleri yasakladı. Uygulama sınıftaki kişilerle canlı sohbete izin vermese de, etiketler gerçi belirli mesajları paylaşır. #BlueLivesMatter ve #BlackLivesMatter etiketlerine uygulama içinde hala izin verilmektedir.

Öteki teknoloji şirketleri de bu hashtag’in erişimini sınırlamak için harekete geçti. Instagram, hashtag’in platformda bulunmasına müsade verir, ama en son değil, yalnızca “en iyi” gönderileri gösterir.

Comments
To Top