Haber

Pasta Cila Uygulanan iPhone 5S, Ayna Kadar Parlak Hale Getirildi Video

Pasta Cila Uygulanan iPhone 5S, Ayna Kadar Parlak Hale Getirildi Video

Eski moda, tuşlu telefonlar olası olduğunca küçük ve cebe kolay sığacak bir tasarım ile piyasaya sürülmeye çalışılırken, modern zeki telefonlar mümkün olduğunca büyük ve onları masanın üzerinde gösterilmek isteyeceğiniz abartılı tasarımlar ile geliyorlar. Peki telefonunuzun ayna gibi parlamasını ister miydiniz?

Hakaihan adlı bir Japon YouTube kanalı, ayna değin parlak bir arkadaki yüzeye sahip akıllı telefonların nasıl görüneceğini kullanmak için bir iPhone 5S’in metal arka yüzeyini 8 saat süren uzun bir işlemden geçirdi ve nihayetinde ayna kadar parlak olmasını sağladı.

Ayna kadar aydınlık iPhone 5S’in son hali

iphone 5s

Bildiğiniz üzere iPhone 5S’in arka yüzeyinin üst ve daha aşağı kısımları plastik, orta kısmı ise metal yapıya sahipti. bu nedenle Hakaihan, “parlatma” işlemine başlamadan önce su geçirmez bir bant yardımıyla plastik yüzeyi kaplamak ile işe başlıyor. Devamında ise özel bir istikrarsız bileşik ve parlatma pedi kullanarak metal yüzeyi “ovalamaya” başlıyor.

Hakaihan’ın açıklamasına tarafından iPhone 5S’in metal arka yüzeyindeki boyanın çıkarılması iki saat kadar sürüyor. Devamında ise yüzeyi daha da pürüzsüz ayla getirmek ve ayne parlaklığına kavuşturmak için ovalama işlemine devam ediyor. Sonunda ise pasta cila ile iPhone 5S, ayna parlaklığına kavuşuyor. 

Ilk Önce şunu belirtmemiz gerekiyor fakat bu işlemler cihazın gövdesine uygulandığından başarılı bir şekilde tamamlansa bile garantisi devam etmekte olan akıllı telefonların garanti dışı kalmasına niçin olabilir. böylece sahip olduğunuz zeki telefonlar denemenizi öğüt etmiyoruz.

iPhone 5S’in ayna parlaklığına ulaştığı video

 

Comments
To Top