Haber

Panasonic, Kablosuz Kulaklıkları Raylardan Kurtarmaya Yarayan Bir Araç Geliştirdi

Panasonic, Kablosuz Kulaklıkları Raylardan Kurtarmaya Yarayan Bir Araç Geliştirdi

Kablosuz kulaklığın müthiş bir rahat olduğunu reddedemeyecek kimse yoktur. Fakat özellikle kulak üstü olmayan kablosuz kulaklık modellerinin sunduğu kendilerine has bir tehlike bulunuyor. Kablosuz kulaklıklardan birisini kaybettiğinizde müzik deneyiminiz de büyük anlamda son buluyor.

Kablosuz kulaklığınızı kaybetmek bilhassa Apple’ın AirPods gibi fiyatı yüksek bir kulaklığınız varsa bununla beraber canınızı da acıtabiliyor. aynı zamanda kulaklıklar kaybeden göre yeniden hiçbir şekilde görülemeyeceği bir yere gidiyor. Japonya’daysa kaybolan kulaklık sorunu, dünyanın en büyük şirketlerinden birisinin çözümünü gerektirdi.

Panasonic’ten kulaklık kurtarıcı araç:

panasonic

Teknoloji şirketi Panasonic, Japonya’da metro ya da tren raylarına düşen kablosuz kulaklıkları toplamak için bir araç ilerletti. Japonya’nın JR East demiryolu şirketiyle birlikte çalışan Panasonic, sahibinden kaçan tek kablosuz kulaklıkları anında yakalayan bir vakum cihazını kullanıma soktu.

Kablosuz kulaklıklar için ayrı bir aygıt üretilmesinin asıl nedeniyse kulaklıkların oldukça minik olmasıydı. Alışılagelmiş şartlarda demiryolu çalışanları, raylara düşen eşyaları elde etmek için mekanik aletler kullanıyorlardı. Fakat kulaklıklar fazlasıyla ufak olduğundan ve zaman zaman taşların arasına girdiğinden mekanik aletler işlevini yitiriyordu.

ray

Koskoca iPhone 12 Pro’yu Şehirlerarası Otobüs Ekranına Çevirdik

Panasonic’in geliştirdiği araç, ucunda parmak boyu değin tüpler barındırıyor. Araç, bu tüpler doğru bir vakum görevi görüyor ve çakıl taşı ya da herhangi bir şey arasında kalmış kablosuz kulaklıkları yerinden alıyor. Kablosuz kulaklıklar tüplerin içine girmeden aletin ucunda kalıyor ve yukarı çekiliyor.

JR East, sadece temmuz ve eylül ayı arasındaki dönemde 78 öbür istasyonda 950 kayıp kablosuz kulaklık raporladıklarını açıkladı. Şirket, bu kulaklıkların günün son trenlerinin arkasından alınması gerektiğini belirtti. Bu görevse çalışanlar için bir hayli engebeli oluyordu.

Comments
To Top