Haber

Oynamak İçin 2021 Yılını İple Çektiğimiz Birbirinden Şahane 15 Oyun

Oynamak İçin 2021 Yılını İple Çektiğimiz Birbirinden Şahane 15 Oyun

RTX’in hayatımıza girmesiyle birlikte oyun dünyası yepyeni bir bitik kazandı. Bu benzi atmış, geçtiğimiz ay PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in de piyasaya sürülmesiyle birlikte tekrar tazelendi. Oyuncular ve oyun dünyası için son derece verimli geçen 2020-2021 aralığı, birçok yeni oyunun piyasaya çıkmasıyla odak noktanın 2021’de çıkacak oyunlar olmasına sebep oldu.

2020’nin son günlerine yaklaşırken ve oyuncular yeni nesil konsolların tadını çıkarırken, yapımcılar da 2021 için hazırlık yapmaktalar. PS5 ve Xbox Series X/S için yepyeni yeni nesil oyunlar geliştiriliyor olsa da 2021’in PC oyuncuları için de verimli geçeceği söylenebilir. Bu yazımızda konumuz 2021’de çıkacak oyunlar olacak.

2021’de çıkacak oyunlar:

Far Cry 6 Halo Infinite Hogwarts Legacy God of War: Ragnarok Deathloop Resident Evil 8: Village Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Horizon: Forbidden West Gotham Knights S.T.A.L.K.E.R. 2 Gran Turismo 7 Ratchet & Clank: Rift Apart Ghostwire: Tokyo Diablo IV Overwatch 2

Ubisoft’tan artık ayrı bir şeyler görmeyi beklediğimiz Far Cry 6:

Platformlar: PC, Playstation 4-5, Xbox Series X-S, Stadia, Xbox One Yapımcı: Ubisoft Nesil: FPS Çıkış Tarihi: 2021

2004 yılında oyun dünyasına antre yapan hızlı Far Cry’ın altıncı oyunu olan Far Cry 6, yeni bir kültüre ve coğrafyaya geçiş yaparak Küba’da geçecek. PC ile birlikte yeni cins konsollarda da irtifa gösterecek olan Far Cry 6’nın yeni atmosferiyle oyunculara hikaye anlamında bir doyuruculuk sunması bekleniyor.

Xbox’a özel olarak gele(meye)n Halo Infinite:

Platformlar: PC, Xbox One, Xbox Series X-S Yapımcı: 343 Industries Tür: FPS Çıkış Tarihi: 2021

343 Industries tarafından geliştirilen ve Xbox’a özel olacak olan Halo Infinite, resmi duyurusunun arkasında ertelenen oyunlardan biri. Serinin en iyi oyununu olabilmek için yeni oyunu ertelediğini duyuran yapımcı, Halo Infinite’in 2021’de oyuncularla buluşacağını duyurdu. Bahsi geçen oyunun Halo serisini yeni nesilde iyi bir şekilde temsil etmesi bekleniyor.

Harry Potter dünyasına diar daima arzuladığımız o olağanüstü oyun Hogwarts Legacy:

Platformlar: PC, PlayStation 4-5, Xbox One, Xbox Series X-S Yapımcı: Avalanche Software Cins: RPG Çıkış Tarihi: 2021

Harry Potter hayranlarını geçtiğimiz aylarda en mutlu eden haber şüphesiz ki Hogwarts Legacy’nin duyurulması oldu. Hogwarts Legacy, Harry Potter evreninde geçecek bir rol yapma oyunu olacak ve yeni nesile ahenkli olarak geliştirilecek. Oyunun 2021’de yeni nesil üzerinden oyuncularla buluşması bekleniyor.

Kratos’un emaneti God of War: Ragnarok

Platformlar: PlayStation 5 Yapımcı: Santa Monica Studio Nesil: Aksiyon, Serüven Çıkış Tarihi: 2021

PlayStation’ın özel oyunu olarak 2018’de piyasaya sürülen ve rekor üzerine rekor kırarak tarihe adını yazdıran God of War’ın devam oyunu God of War: Ragnarok, PlayStation 5’ün lansmanında oyun dünyasına duyuruldu. 2021’de çıkacak oyunlar listesindeki en heyecanlandırıcı oyunlardan biri olan oyunla ilgili herhangi bir ayrıntısıyla uğraşma bilinmiyor olsa da oyunun 2021’de PlayStation 5’te yer alacağını biliyoruz.

Bethesda’dan yepyeni bir dünya Deathloop:

Platformlar: PC, PlayStation 5 Yapımcı: Bethesda Softworks Tür: Aksiyon, Macera Çıkış Tarihi: 21 Mayıs 2021

Bethesda’nın geliştirmekte olduğu Deathloop, yeni nesilin imza oyunlarından biri olacak gibi görünüyor. 2019’da gerçekleştirilen E3’te duyurulan Deathloop, geçtiğimiz aylarda yapılan bir açıklamayla 2021’e ertelendi. Deathloop’un PlayStation 5’te 4K – 60 FPS değerlerini yakalayacağı da bilinen bir başka ayrıntısıyla uğraşma.

Gerilim ve korkunun oyun dünyasındaki zirvesi Resident Evil 8: Village:

Platformlar: PC, PlayStation 5, Xbox Series X-S Yapımcı: Capcom Tür: Hayatta kalma Çıkış Tarihi: 2021

Resident Evil 7’de asıl karakter olan Ethan Winters’ı tekrar başrolde olacağı Resident Evil 8: Village, serinin eski oyunlarına tarafından daha pozitif aksiyon içerecek gibi görünüyor. Oyunun başlıca odağında hayatta kalma unsurlarının yer alacağı göz önüne alındığında serinin hayranlarını yeni nesille birlikte bol gerilimli ve neşelendirici bir tecrübe bekliyor gibi görünüyor.

Yeni konsollar sebebiyle ertelenen Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Platformlar: PC, PlayStation 4-5, Xbox Series X-S, Xbox One Yapımcı: Hardsuit Labs, Inc. Cins: Aksiyon, RPG Çıkış Tarihi: 2021

Serinin ikinci oyunu olacak olan Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, gerçekte 2019’da oyuncularla buluşması planlanan bir yapımdı. Fakat yapımcı ekip Hardsuit Labs’in yaptığı açıklamalarla oyunun 2021’e ertelendiği duyuruldu. Bu ertelemenin sebebi PlayStation 5 ve Xbox Series X-S’in piyasaya çıkması olabilir. Bu da yeni nesile uyumlu daha iyi bir oyunun geleceği sinyallerini kuvvetlendiriyor.

Bir efsanin yeni konsallardaki yolculuğu olacak Horizon: Forbidden West

Platformlar: PlayStation 4-5 Yapımcı: Guerrilla Games Cins: Aksiyon, RPG Çıkış Tarihi: 2021

Horizon: Zero Dawn’ın PlayStation 4’te iyi bir ivme yakalamasının gerisinde seriye bir devam oyunu geliştirmeye karar veren Guerrilla Games, yeni oyunda esas karakterimiz Aloy’un Amerika’yı keşfetme macerasını anlatacak. PlayStation 5’in yeni nesil SSD teknolojisi ile hemen hemen yükleme ekranı bulunmayacağı vadedilen Horizon: Forbidden West’in 2021’de oyuncularla buluşması bekleniyor.

DC dünyasının derinliklerini göreceğimiz Gotham Knights:

Platformlar: PC, PlayStation 4-5, Xbox Series X-S, Xbox One Yapımcı: WB Games Montreal Tür: Aksiyon, RPG Çıkış Tarihi: 2021

DC evreninde geçecek ve açık dünyaya sahip olacak olan Gotham Knights, Gotham’ın 5 ayrı bölgesini içerecek. Düşünülenin tersine Batman Arkham serisiyle benzer evrende geçmeyen Gotham Knights, Batman’in ölümünden sonradan yaşananları konu alacak. Gotham Knights’ta Nightwing, Batgirl ve Robin karakterleri teftiş edilebilir olacak.

Korku türünün kayda değer bir temsilcisi geri dönüyor: S.T.A.L.K.E.R. 2

Platformlar: PC, Xbox Series X-S Yapımcı: GSC Game World Tür: FPS Çıkış Tarihi: 2021

Devasa bir dünyaya sahip olacağı bahis edilen S.T.A.L.K.E.R. 2, Işın İzleme teknolojisini faal olarak kullanan oyunlardan biri olacak. Yeni neslin bütün nimetlerini kullanması beklenen oyunda oyuncunun seçimleriyle hikayenin akışına müdahale edilebileceği de vadedilen özelliklerden biri.

Need for Speed’in tahtını bölge seri devam ediyor: Gran Turismo 7

Platformlar: PlayStation 5 Yapımcı: Polyphony Digital Cins: Yarış Çıkış Tarihi: 2021

PlayStation 5’in özel oyunlarından biri olan Gran Turismo 7, nefes kesen yarış deneyiminin Işın İzleme ile tatlandırıldığı bir deneyim sunacak. 4K – 60 FPS değerleriyle oyuncunun karşısına geçmesi beklenen oyunda en gerçekçi simülasyon deneyimi vadediliyor. DualSense ile fazla daha neşeli olacağına hiç şüphemizin olmadığı oyun, 2021’de çıkacak oyunlar aralarında yarışseverleri en mutlu eden oyun olacak.

Sony tarafından oyunların geleceği olarak nitelendirilen: Ratchet & Clank: Rift Apart

Platformlar: PlayStation 5 Yapımcı: Insomniac Games Tür: TPS, Platform Çıkış Tarihi: 2021

PlayStation 5’in yeni nesil kontrolcüsü olan DualSense’in bütün nimetlerinden yararlanacak olan Ratchet & Clank: Rift Apart, platform oyunu sevenler için biçilmiş kaftan. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oyunculara yeni cins deneyimini sunması beklenen oyun, Sony’nin yapmış olduğu “Oyunların Geleceği” etkinliğinde duyurulmuştu.

Paranormal olayları konu alacak Ghostwire: Tokyo

Platformlar: PC, PlayStation 5 Yapımcı: Tango Gameworks Nesil: Aksiyon, Macera Çıkış Tarihi: 2021

Resident Evil’ın yaratıcısı olan Shinji Mikami’nin yeni oyunu olan Ghostwire: Tokyo, Japonya’nın başkenti Tokyo’da geçecek ve paranormal olayların ortasında dünyayı kurtardığımız bir macera sunacak. Ghostwire: Tokyo, 2019’daki E3’te oyunculara duyurulmuştu.

Bir efsane, açık dünya olarak küllerinden doğacak (mı?): Diablo IV

Platformlar: PC, PlayStation 4-5, Xbox One, Xbox Series X-S Yapımcı: Blizzard Entertainment Tür: Aksiyon, RPG Çıkış Tarihi: 2021

Milyonlarca oyuncunun bağımlılık derecesinde oynadığı Diablo 3’ün arkasında yeni oyunları Diablo IV’ü duyuran Blizzard, bu defa açık dünya yapısıyla oyuncuları karşılayacak. Diablo IV, kişiselleştirmeye açık yetenek ağacı, efsanevi eşyalar ve rün kombinasyonlarıyla seriye yepyeni bir bitik getirmeyi hedefliyor.

Bu kere bir hikaye moduna sahip olacak Overwatch 2:

Platformlar: PC, PlayStation 4-5, Xbox One, Nintendo Switch, Xbox Series X-S Yapımcı: Blizzard Entertainment Cins: FPS Çıkış Tarihi: 2021

2019’da gerçekleştirilen Blizzcon etkinliğinde duyurulan Overwatch 2, serinin ilk oyununa nazaran bu defa hikayeye odaklanmış bir yapıyla sahnede olacak. İçerisinde birincil oyundan öbür olarak PvE unsurları barındıracak olan oyunun Overwatch evreninin hikayesini iyi bir şekilde anlatması hedefleniyor.

Comments
To Top