Haber

Overwatch League’in 2021 sezonu Nisan ayında başlayacak

Overwatch League'in 2021 sezonu Nisan ayında başlayacak

Varlığının birincil üç yılında, Overwatch Ligi yılın başlarında başladı. Ama bu 2021’de değişecek. Bugün Blizzard, gösterişli e-spor liginin Nisan ayında oynamaya başlayacağını duyurdu. Hem ligin ayrıntılarıyla çevrimiçi oynanacağı birincil sezon olacak ve buna uyacak bazı büyük değişiklikler olacak. Blizzard, “Geçen sezon öğrenilenlerden bütün anlamıyla muamele etmek için, önümüzdeki sezon için rekabet kalitesini ve taraftar deneyimini iyileştirecek dağıtılmış değişiklikler yaptık,” diyor.

Birincisi yapısal bir değişiklik. . Blizzard, 20 takımlı ligin biri Çin ve Kore’den, diğeri Kuzey Amerika ve Avrupa’dan almak üzere iki bölüme ayrılacağını ve adi sezonda kendi bölgelerindeki diğer takımlarla oynayacaklarını söylüyor. Her bölümden en iyi takımlar, sezon her tarafında gerçekleşecek dört büyük turnuvaya katılmaya adalet kazanacak. (Tüm teferruatlar ve zamanlama hemen şimdi mevcut değil.)

İlgili

Overwatch League’in uzakta prodüksiyon stüdyosunda

Overwatch League çevrimiçi ortama taşındığında hayranlar bağlantı kurmanın yeni yollarını buldu

OWL, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’ya yayılmış 19 şehirden ekiplere sahip ve Blizzard, bölgeler arasında oynamayı olası kılacak yeni bir vasıta geliştirdiğini söylüyor. “Dünyanın herhangi bir yerindeki takımların birbirlerine karşı hücum edebilmesi ya da oyuncular ayrıksa antrenman yapabilmesi için en az geç kalma bağlantıları kuran yeni bir sistem” olarak tanımlanıyor.

Ligin ilk sezonu 2018’deydi lakin sonuncusu OWL için yılın büyük bir sene olması bekleniyordu; Lig, geleneksel spor liglerine benzer bir konut-deplasman formatına geçecekti ve takımların kendi şehirlerinde sahaları haricen oynayacaktı. Bu planlar pandemi nedeniyle bozuldu ve Blizzard sonunda şampiyona maçına değin devam eden çevrimiçi bir biçime geçti.

2020’deki öteki ihtilaflı değişiklik, Activision Blizzard’ın Google ile özel bir yayınlama anlaşması imzalaması ardından ligin yayınını Twitch’ten YouTube’a kaydırdığını fark etti. OWL, önümüzdeki sezon için yayınları iyileştirmeyi planladığını söylese de, değiştirme izleyici sayısında bir düşüşle geldi:

İkinci yıla girerken hayranlarımız için YouTube ile fazla yakın çalışıyoruz ortaklığımızın. Çalışmalarda hemen şimdi ortaya koyamadığımız çok şey var ama maç akışlarımızın kalitesini yükselteceğimizi, canlı maçları izlemeye daha fazla layık katacağımızı ve canlı yayınların keşfedilebilirliğini artıracağımızı söyleyebiliriz. Overwatch içeriği.

Keza, maç yayınlarımızda yeni ve geliştirilmiş bir sanal set, yeni tasarlanmış bir grafik paketi ve maç oynamaya daha da artı siklet veren gösteri formatımızda yapılan değişikliklerle iyileştirmeler yapıyoruz. Offseason’da bununla ilgili daha fazla şey paylaşacağız.

Lig büyük ölçüde uzaktan rekabetin yaşandığı bir sezon planlarken, Blizzard da canlı yayına dönüş olasılığını göz ardı etmiyor gelecekte maçlar. Ligde, “Geleceği tahmin edemiyor olsak da, sıhhat ve güvenlik koşulları 2021’de iyileşirse taraftarları canlı etkinliklere bitmiş eğlence etmeyi umuyoruz, fakat bu gerçekleşmeyebilir ve takımların yarıştığı yeniden olmayabilir” dedi. Açıklama. “En büyük önceliğimiz oyuncularımızı, hayranlarımızı ve personeli güvende tutmaktır.”

Dün Activision, OWL’nin kardeş ligi Call of Duty League’in Şubat ayında oynamaya başlayacağını duyurdu.

<

Comments
To Top