Haber

Osaka olağanüstü hal nedeniyle Super Nintendo World açılışı ertelendi

Osaka olağanüstü hal nedeniyle Super Nintendo World açılışı ertelendi

Universal Studios Japan, Super Nintendo World’ün planlandığı gibi önümüzdeki ay açılmayacağını duyurdu. Osaka parkının Nintendo temalı bölgesinin, açılışının geçen yıla kadar ertelenmesinin peşinde 4 Şubat’ta açılması gerekiyordu, ancak Osaka dün asgari 7 Şubat’a kadar olağanüstü hal ilanına alt tutuldu, bu bundan böyle olmayacak. USJ, olağanüstü hal kaldırıldıktan daha sonra yeni bir açılış tarihi açıklayacağını söyledi.

Japonya’da doğaüstü hal başlangıçta Tokyo ve çevresi için yayınlandı, ancak dün dikte bir Osaka dahil edinmek üzere toplam 11 il. Karşısında önlemler, başka yerlerdeki COVID-19 kilitleme kısıtlamalarıyla karşılaştırıldığında bilhassa güçlü yok – insanların açık havada gerekli olmayan geziler yapmaları konusunda cesaretleri kırılıyor ve restoranlar ve sinema salonları gibi kuruluşların akşam erken saatlerde kapanmaları isteniyor – ancak açıkçası tekrar bir tema parkı başlamak için ideal süre.

Super Nintendo World, Nintendo için önemli bir projedir ve IP’sini yeni meslek fırsatlarına genişletmek için şimdiye kadarki en gösterişli girişimi temsil etmektedir. Park, başlangıçta Tokyo’daki 2020 Olimpiyat Oyunları için açılacaktı ve hala önemli bir şüphe içinde kaldı. Sonunda açıldığında, AR destekli Mario Kart lunapark treni gibi alımlı yerlere sahip olacak.

Comments
To Top