Haber

Oreo, Bisküvileri İçin Asteroid Çarpmasına Bile Dayanıklı Kıyamet Deposu İnşa Etti

Oreo, Bisküvileri İçin Asteroid Çarpmasına Bile Dayanıklı Kıyamet Deposu İnşa Etti

Dünyanın geri dönüşü olmayan bir iklim değişikliğine doğru sürüklendiği, üstüne üstelik küresel pandeminin patlak verdiği şu günlerde geleneksel reklam taktikleri eskisi gibi iyi çalışmıyor. Firmaların bundan böyle reklamlarını sosyal medyadan yürütmesi gerekiyor. Bu durumun farkında Oreo da dahiyane bir reklam fikriyle bisküvilerini asteroid çarpmasına karşısında bile koruyacak bir kıyamet deposu inşa etti.

Aralarında tatlı bir krema dolgusunun bulunduğu iki bisküviden oluşan Oreo, bütün dünyada epeyce popüler. Şirket, bu popülerliğini çoğaltmak için Kuzey Kutbu’nda dünyanın dört bir yanından 930 binden fazla tohumun depolandığı Küresel Tohum Deposu’ndan esinlenerek kendi Küresel Oreo Deposu’nu inşa etti.

Oreo, Norveç’te yer alan deponun bisküvileri mümkün bir asteroid çarpmasına karşısında koruyacağını söylüyor:

Küresel Oreo Deposu hakkında geçtiğimiz aylarda bir reklam filmi de yayınlayan Oreo, depoyu bisküvilerini ve tarifi geçtiğimiz pazartesi günü Dünya’ya en yakın geçişini gerçekleştiren ve gezegenimize çarpma riski bulunan 2018 VP1 asteroidinden korumak nedeniyle inşa ettiğini söylüyor.

Tıpatıp Küresel Tohum Deposu gibi, Oreo’nun deposu da ticari havayollarının uçtuğu en kuzeydeki nokta olan Norveç ile Kuzey Kutbu arasındaki Svalbard takımadasına yerleştirildi. Deponun içerisinde Oreo bisküvilere ilave olarak süt tozu ve bisküvilerin tarifi bulunuyor. Depoda bulunan malzemeler, fazla hava koşullarına, neme ve havaya aleyhinde dayanmaları için mylar film ile kaplandı.

Bisküvi üreticisi, nefis atıştırmalıkların “asteroid tehdidi geçene değin” kasada kalacağını söylüyor. Şirket ayrıca en fena süreklilik için Oreo deposunun koordinatlarını da paylaştı. 78 ° 08’58.1 K, 16 ° 01’59.7 ″ D koordinatlarında bulunan ambar, Svalbard Küresel Tohum Deposu’ndan fazla da uzakta bulunmuyor.

Comments
To Top