Haber

OPPO’nun Ekrana Gömülü Kameraya Sahip Yeni Bir Prototipi Ortaya Çıktı

OPPO'nun Ekrana Gömülü Kameraya Sahip Yeni Bir Prototipi Ortaya Çıktı

Akıllı telefon sektörü her ne kadar son zamanlarda neredeyse hiçbir yeniliğin gelmediği tembel bir devirden geçse de bu, fazla yakında değişecek. Bugüne kadar gördüğümüz patentler ve görseller, akıllı telefonların geleceğini de ortaya koyuyordu. Artık ön kısmı ayrıntılarıyla ekrandan oluşan telefonlar hayatımızda büyük bir yer edinecek.

Muhakkak bu, ekrana gömülü kamera teknolojisi olarak aşina teknoloji baştan sona gelişecek. Teknolojiyi pek fazla zeki telefon üreticisi şu anda geliştirmeye devam etse de bu konuda en önde gelen isimlerden birisi de OPPO’ydu. Hatta şirket, ilk ekrana gömülü kameraya sahip akıllı telefonunun prototipini geçtiğimiz sene düzenlediği konferansta göstermişti.

OPPO’nun yeni bir prototipi ortaya çıktı:

oppo

Oysa bu prototipin ardından OPPO, az önce ekrana gömülü kameraya sahip bir kameralı telefon piyasaya sürmedi. Bugünse şirketin bir başka ekrana gömülü kameralı telefon prototipi olduğu iddia edilen bir telefonun fotoğrafı paylaşıldı. Telefonun görüntüsü haricinde diğer hiçbir detayı paylaşımda yer almadı.

Fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla OPPO’nun prototipi olduğu iddia edilen telefon, bununla birlikte Google Pixel 5 gibi ekrana gömülü hoparlöre de sahipti. Telefonun arkadaki kısmını görmüyor olsak da geçtiğimiz günlerde OPPO’nun ekrana gömülü kameralı bir telefonuna ait ortaya çıkan bir berat, bize telefonun yuvarlak bir kamera kurulumuna yer verebileceğini söylüyor.

Ekrana gömülü kamera teknolojisine sahip birincil telefon birkaç ay önce ZTE kadar piyasaya sürülmüştü. Axon 20 5G olarak adlandırılan orta segment akıllı telefon, ön kamera performansıyla o kadar çok kullanıcısını memnuniyetsiz bırakmıştı. böylece gözümüzü diğer şirketlerin de piyasaya süreceği ekrana gömülü kameralı telefonlara çevirmiş durumdayız.

Comments
To Top