Haber

OPPO’nun Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

OPPO'nun Çıkarılabilir Kamera Modülüne Sahip Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

BBK Electronics’in alt kuruluşlarından bir tanesi olan OPPO’ya ait bir berat, Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi‘nin internet sitesinde ortaya çıktı. Patentte, çıkarılabilir bir kamera modülüne sahip zeki telefonun yer aldığı görülüyor.

Patentte bulunan görselde ve tanımda, arkadaki tarafta bulunan kamera modülünün çıkarılabildiği ve USB Type-C bağlantısıyla selfie sürüklemek için kullanılabildiği görülüyor. Modülde iki adet kamera sensörü ve bir adet LED flaş yer alıyor.

OPPO’nun çıkarılabilir kamera modülüne sahip telefonu

oppo çıkarılabilir kamera modülü pantet

Haberde bulunan görsellerden de görebileceğiniz gibi kamera modülünde iki adet kamera sensörü bulunsa da mahsul ete kemiğe büründüğünde daha artı kameraya sahip olması muhtemel olarak görülüyor. Ayrıca modülde bulunan USB-C girişinin keza 90 derece hem de 180 derece açıya ayarlanabildiği görülüyor ki bu da fotoğraf ve video çekiminde kullanıcısına esneklik sağlayacağı anlamına geliyor.

oppo çıkarılabilir kamera modülü patent

Fikri sahiplik ofisinin internet sitesindeki görsellere baktığımızda, telefonun gövdesinin standart bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Esas farklılığı oluşturan kamera modülünde ise kamera sensörleri, elastik devre kartı ve Type-C bağlantısı bulunuyor.

oppo çıkarılabilir kamera modülü patent

Buna ilave olarak kamera modülünün anakartında Wi-Fi, Bluetooth ve NFC desteği de yer alıyor. Modülün, kendisine ait bir lityum bataryası bulunuyor ki bu sayede istendiği süre çok miktar edilebiliyor. Tabii cihazın bu nesil modüler bir tasarıma sahip olması, kamera biriminin yükseltilebilmesine ya da değiştirilebilmesine ihtimal sağlıyor.

oppo çıkarılabilir kamera modülü patent

OPPO, birkaç hafta önce de sarılabilir ekrana sahip OPPO X 2021 modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Şirketin yeni patentini de düşünecek olursak OPPO’nun zeki telefon dünyasında yeni denizlere yelken açma konusunda fazla pozitif utangaç olmadığını söyleyebiliriz.

Comments
To Top