Haber

OPPO’dan Tasarımı ile ‘Tövbe Estağfurullah’ Dedirten Katlanabilir Telefon (Video)

OPPO’dan Tasarımı ile ‘Tövbe Estağfurullah’ Dedirten Katlanabilir Telefon (Video)

Kısa bir vakit önce “X 2021” isimli konsept katlanabilir telefonuyla tüketicilerin karşısına çıkan OPPO, bugün de katlanabilir telefon kategorisine görüntü açısını belirten yepyeni bir modelin tasarımını sergiledi. Konsept telefonuna “Slide Phone” ismini veren Çinli şirket, modülerliği ön planda tutarak kullanıcılar için bugüne dek görmediğimiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

OPPO’nun yeni zeki telefonu, kafaları karıştıracak seviyede acayip bir tasarıma sahip. Zira bu zeki telefon, bütün üç kere katlanıyor. Kullanıcılar, her katlamada daha bambaşka bir tecrübe imkanıyla karşılaşıyorlar. Tümüyle açıldığında heybetli bir ekrana sahip telefonun kapalı haldeyken yalnızca bir kredi kartı boyutunda olması, büyük telefon taşımak istemeyen tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

OPPO Slide Phone’un genel tasarımı bu şekilde:

OPPO Slide Phone

OPPO’nun Japonya merkezli bir tasarım şirketi olan Nendo ile birlikte oluşturduğu tasarım, kullanıcıların üç öbür boyutta ekranla karşılaşmalarını sağlıyor. Bu ekranlardan en küçüğü, mesajların, saatin ve diğer bildirimlerin görüntülenmesini sağlıyor. Orta boyuttaki ikinci kullanım pozisyonuysa telefonun kamerasını kullanırken işe yarıyor. Kullanıcılar, en büyük ekranı kullanmak istediklerinde oyun oynayabiliyor, çoklu başvuru formu deneyimi yaşayabiliyorlar.

OPPO katlanabilir telefon konseptinin 7 farklı dilekçe şekli bulunuyor

OPPO Slide Phone

OPPO Slide Phone, sahip olduğu menteşeler doğruca tam 7 ayrı duruş pozisyonuna sahip olabiliyor. Bu duruş pozisyonlarının tümü de yeterince elverişli değil. Oysa kullanıcılar, hayal güçlerinin el verdiği müddetçe, bu telefonu öbür pozisyonlarda yararlanma imkanı yakalayabilirler. bu arada, OPPO’nun konsept olarak hazırladığı katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili ne tür planlar içinde olduğu bilinmiyor. Şirket, böylesi bir ürünü kullanıcıların beğenisine sunabileceği gibi, bu konsepti tarihin tozlu raflarına da gömebilir.

OPPO Slide Phone için hazırlanan tanıtım videosu

Comments
To Top