Haber

OPPO, Sektöre Yön Verebilecek Konsept Sarılabilir Ekranlı Telefonu ve AR Gözlüğünü Duyurdu

OPPO, Sektöre Yön Verebilecek Konsept Sarılabilir Ekranlı Telefonu ve AR Gözlüğünü Duyurdu

Son dönemlerin ses getiren teknoloji şirketlerinden OPPO, düzenlediği bir etkinlikte yeni konsept ürünlerini duyurdu. Şirketin duyurduğu ürünler aralarında bir adet sarılabilir ekranlı zeki telefon bir adetse artırılmış gerçeklik gözlüğü bulunuyor. Peki bu konsept ürünler, tüketicilere ne gibi yenilikler sunmayı amaçlıyor?

OPPO’nun konsept olarak hazırladığı sarılabilir ekranlı telefon, “X1 2021” olarak isimlendiriliyor. Alışılagelmiş koşullarda 6,7 inç büyüklüğe sahip olan telefon, yalnızca bir kenarına eklenmiş olan panelden çekildiğinde 7,4 inç büyüklüğe ulaşıyor. Bunu edebilmek için özel bir teknoloji geliştirilen OPPO, özel motorlar, kaydırılabilen yatak sistemi ve özel diğer taraftan panel kullanıyor. 

OPPO’nun sarılabilir ekranlı telefon konsepti işte böyle görünüyor

OPPO X1 2021

OPPO kadar yapılan açıklamalarda bu zeki telefonun teknik özelliklerine değinilmiyor. Ama tek bir panele sahip olup uzatılabilen ekranlı bir telefon yapısı, OPPO hayranlarını daha çoktan heyecanlandıracak gibi görünüyor. Telefonun reel bir ürün haline gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinemiyor.

OPPO’nun artırılmış gerçeklik gözlüğü ise parmak hareketlerini bile algılayabiliyor

OPPO AR Glass 2021

OPPO’nun artırılmış hakikat destekli gözlüğünün ismi “AR Glass 2021” olarak belirlendi. Bir güneş gözlüğü kadar şık duran AR Glass 2021, doğal bir etkileşim sistemine sahip. Bu sayede de kullanıcılar, ufak parmak hareketleriyle bile bu gözlükle etkileşime girebiliyorlar. Şirket bu etkileşim sistemini, balıkgözü kameralar, ToF sensörleri ve mekansal konumlandırma tamamen sağlıyor.

OPPO’nun yeni ürünleri epeyce etkileyici özellikler sunuyor olsa da son tüketiciler için hazır değiller. Ancak bahsedilen özellikler, OPPO’nun rakiplerini takip ettiği anlamına gelmiyor. Eğer şirket, konsept ürünlerindeki mevcut sorunları çözmeyi başarır ve son tüketiciye ulaşabilirse, şirketin sarılabilir ekran teknolojisi ve artırılmış realite konusunda rakiplerine öncü olacağını ifade edebiliriz. 

Comments
To Top