Haber

OPPO Reno5 Serisinin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

OPPO Reno5 Serisinin Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Çin merkezli teknoloji firması OPPO, ülkemizde de büyük ilgi görebilen Reno4 serisini geçtiğimiz dönemlerde tanıtmıştı. Çalışmalarına sürat kesmeden sürekli Çinli şirket, görünüşe göre bu sene sona ermeden önce bir lansman daha düzenleyerek yeni Reno5 serisini piyasaya sürecek.

İddiaların kaynağı, Weibo’nun sızıntılarla meşhur kullanıcısı Digital Chat Station’dan geliyor. Aralık 2020 tarihinde tanıtılacağı bahis edilen zeki telefon ailesi, aktarılanlara kadar üç farklı cihazdan oluşacak. Bu modellerin isimleri açıklanmasa da Reno4 serisinde de olduğu gibi standart modelin yanında Pro ve Lite varyantlarını da görmemiz olası.

Oppo Reno5 neler sunacak?

OPPO Reno5 Pro

Kaynağa göre OPPO, seride yer alacak bütün cihazlarda aynı delik tasarımlı ekranı kullanacak. Bu noktada kamera deliği panelin sol üst köşesinde yer alırken, Pro modelinde kenarlar kavisli bir tasarıma sahip olacak ve bütün modellerde daha yüksek onarım hızı seçim edilecek.

Ekipman tarafına geçtiğimizde kaynak, Reno5 akıllı telefonların güçlerini Snapdragon 765G, Snapdragon 865G ve MediaTek Dimensity 1000 almak üzere farklı yonga setlerinden alacağını iddia ediyor. Hem tüm modellerde 65 W hızlı sorumluluk desteğinin yer alacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Daha önceki sızıntılar, Reno5 modellerinden birinin 6,43 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğü destekleyen AMOLED ekranla piyasaya sürüleceğini bizlere gösteriyordu. Buna ek olarak arka tarafta 64 MP ana kameranın başı çektiği dörtlü arka kamera kurulumunun, ön taraftaysa 32 MP’lik bir selfie kamerasının cihazda yer alması bekleniyor.

OPPO Reno5 serisinin önümüzdeki aralık ayında ya da 2021’in birincil günlerinde Çin’de tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonlara dair yeni detaylar ortaya çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yaşanacak gelişmelerden farkında elde etmek için takipte kalın.

Comments
To Top