Haber

OPPO, İkinci Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünün Tanıtım Tarihini Açıkladı

OPPO, İkinci Nesil Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünün Tanıtım Tarihini Açıkladı

Çinli teknoloji şirketi OPPO, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı”nda akıllı saat, 5G CPE ve yarı ürünleri ile birlikte bir artırılmış realite (AR) gözlüğü üzerinde çalıştığını da resmen duyurmuştu ancak laf konusu gözlükler genel tüketiciye hitap eden ürünler olamadı.

Weibo hesabı üzerinden 17 Kasım’da Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleştirilecek 2020 OPPO Geleceğin Teknolojisi Konferansı hakkında yeni açıklamalarda yer alan OPPO, geçtiğimiz yıl duyurulan birincil artırılmış gözlüklerinin devamı olan ikinci tür gözlüklerin, bu yılki konferansta tanıtılacağını belirtti.

OPPO

“Daha zengin bir etkileşim mi? Daha rahat bir dilekçe deneyimi mi? 3 metre uzaklıkta yer alan 90 inçlik bir ekranın keyfini dışında tutmak mı?” diyen OPPO, bu nedenle artırılmış gerçeklik pazarında kalıcı ve söz sahibi şirketlerden biri olmayı hedeflediğini göstermiş oldu.

Aslına bakacak olursak piyasada pek çok artırılmış hakikat gözlüğü bulunuyor oysa bu fütüristik ürünler hemen şimdi genel tüketiciye hitap eden bir dilekçe alanına hiç kavuşamadı. OPPO, temelde bir alıcı elektroniği şirketi olduğundan artırılmış gerçeklik gözlüklerinin çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine yayılabilmesi için manâlı oyunculardan biri olabilir.

Comments
To Top