Haber

OPPO, Genişleyebilir Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

OPPO, Genişleyebilir Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Piyasaya sürdüğü zeki telefonlarıyla son dönemlerin en dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli OPPO, yeni cins zeki telefonları için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda şirketin yeni Reno5 zeki telefon ailesinin yakın zamanda duyurulması beklenirken OPPO, bir yanlamasına da öbür tasarıma sahip cihazlar üstünde çalışıyor.

İddiaların kaynağı, teknoloji sitesi LetsGoDigital’in ortaya çıkardığı belgelerden geliyor. Aktarılan detaylara kadar Çinli üretici, genişleyebilir ekrana sahip bir akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor. Paylaşılan render görüntüleri ise bu cihazın nasıl görüneceğini ve cihazdaki mekaniklerin nasıl çalışacağını bizlere gösteriyor.

OPPO, yeni zeki telefonu için moda tasarımcısı Tom Ford ile meslek birliği yapmış olabilir:

OPPO

Paylaşılan görüntülerde akıllı telefonun arkadaki tarafında, dünyaca ünlü moda tasarımcısı Tom Ford ile birlikte tasarlandığını belirten bir logo yer alıyor. Bu da OPPO’nun yeni telefonunu ABD’li moda tasarımcısı ile markalayabileceği anlamına geliyor.

Alıştırma mekaniğinden de azıcık dile getirmek gerekirse cihazda, eskiden popüler olan kızaklı telefonlardakine aynı bir sistem bulunuyor. Bu noktada cihazı kenarlarından tutup çekince ekran düşey olarak büyürken, kapandığında ise oldukça eksik yer kapladığını görebiliyoruz.

Cihazın arkasına baktığımızda burada dikdörtgen bir modül içerisine yatay şekilde dizilmiş üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Kameraların derhal altında ‘OPPO X TOM FORD’ şeklinde bir simge ve onun altında da minik bir LED flaş bulunuyor. Bu noktada cilt kaplama ve metal çerçevenin de tasarım anlamında epeyce hoş göründüğü söylenebilir.

OPPO

hemen tasarım aşamasında olduğu tahmin edilen bu akıllı telefon hakkında bilinenler sınırlı. bu nedenle üretime girip girmeyeceği veya ne süre tanıtılacağı az önce bilinmiyor. Peki siz OPPO’nun bu ilginç telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Comments
To Top