Haber

OPPO, Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Tasarımı İçin Patent Aldı

OPPO, Dikine Katlanabilir Akıllı Telefon Tasarımı İçin Patent Aldı

Ülkemizde de etkinlik belirten son dönemlerin popüler zeki telefon üreticilerinden OPPO, önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği zeki telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor. Bir yanlamasına Reno5 serisi hazırlıklarına devam eden şirket, anlaşılan bir yanlamasına da farklı tasarımlar üzerinde çalışıyor. Gelen son bilgilere göreyse Çinli imalatçı, dikine katlanabilir bir zeki telefon için berat aldı.

Şimdiye kadar piyasaya sürülmüş yalnızca iki öbür dikine katlanabilen akıllı telefon modeli bulunuyordu. Bunlardan ilki Güney Kore merkezli Samsung’un Galaxy Z Flip’i, diğeriyse Motorola’nın yüksek fiyatıyla dikkat çeken Razr serisi. OPPO, kendi dikine katlanabilir akıllı telefonu üretirse furyaya katılan üçüncü şirket olacak.

OPPO’nun dikine katlanabilir akıllı telefonu nasıl görünecek?

OPPO dikine katlanabilen akıllı telefon

LetsGoDigital kadar berat görsellerinden yola çıkarak oluşturulan render görüntüleri, OPPO’nun katlanabilir telefonunun Galaxy Z Flip’in tersine kapak ekranına sahip olmayacağını gösteriyor. Bu da kullanıcıların, kimin aradığını görmek veya bildirimleri denetlemek için telefonu açması gerektiği anlamına geliyor.

Telefonu arka tarafa çevirdiğimizdeyse yatay şekilde üst / orta tarafa yerleştirilmiş üçlü arkadaki kamera kurulumunun tasvir edildiğini görüyoruz. Bu noktada orijinal patent görüntülerinde kamera sayısından bahsedilmediğini ve daha ayrı bir kamera kurulumunun cihazda yer alabileceğini belirtelim.

OPPO dikine katlanabilen akıllı telefon

Patent görüntüleri ortaya çıkmış olsa da böyle bir akıllı telefonun üretilip üretilmeyeceği, üretilse bile ne süre piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Konuya dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden haberdar edinmek için takipte kalın.

Comments
To Top