Akıllı Telefonlar

OPPO A73 satışa çıktı!

OPPO A73 satışa çıktı!

OPPO A73, A serisinin odak noktasını aralıksız oyun ve içerik tüketimine içten genişletirken, pratikliği, dayanıklılığı ve güzel tasarımı bir arada sunuyor. Telefonlarını her zaman elinin aşağı tutanların ağırlama ihtiyaçlarını karşılayan A73, kullanıcılarına mutluluk taahhüt ediyor.

Cilt görünümlü şık tasarımla ‘Eğlencenin Yenisi’

OPPO A73, kullanıcıların yanında taşımaktan heyecan duyacağı, hafif ve çağdaş bir akıllı telefon olarak tasarlandı. Gövdeye entegre deri görünümlü arkadaki kapak, hissettirdiği lüks duygusuyla kullanıcılara kibar bir şekilde öne çıkma fırsatı sunuyor. Zeki telefon, telefonu daha muhabere ülkü getiren lazerle işlenmiş OPPO monogramına sahip gümüş seçeneği ile dikkatleri üstüne çekiyor. Lüks hissini artıran bir diğer unsur ise arkadaki dört kameranın çok iyi dengelenmiş 2×2 dizilimli yerleşimi. Tasarım, uzmanlık ve stilin birleşimi ince bir telefonda yaşam buluyor. Bu lüks teferruatlar OPPO A73’ü seçkin kullanıcılar için mükemmel bir telefon haline getiriyor.

30W VOOC hızlı sıkıntı ile ‘Eğlencenin Yenisi’

Reformcu zor tasarrufunu patentli süratli şarj teknolojisiyle birleştiren OPPO A73, 30W VOOC süratli yük ile sadece 56 dakikada tam sorumluluk olurken 10 dakikada %27, 30 dakikada ise %72 doluluk elde edilebiliyor. Son derece hızlı çok miktar olmasının yanı sıra, çok miktar güvenliği koruması karşılayan aniden fazla donanım ve yazılımla birlikte gelen OPPO A73, düşük pil kaygınızı sona erdirmek için Süper Baskı Tasarrufu Modu ve Yapay Akıl Gece Şarjı gibi ek batarya tasarrufu karşılayan teknolojileri de beraberinde getiriyor.

Süper Baskı Tasarrufu Modu ile zeki telefonun pili yalnızca %5 doluyken bile 17 saat bekleme süresi sunuyor. Yapay Zeka Gece Şarjı ise telefonunuzu siz uyanmadan 90 dakika öncesine kadar pilin son %80-100 aralığını şarj etmeyi bırakıyor ve geriye doğru kalan kısmı yavaşça yük ediyor. ColorOS arayüzü, kullanıcının uyku alışkanlıklarını öğrenerek geceleri ultra zorlama tasarrufu optimizasyonu gerçekleştirmek için bir model oluşturabiliyor ve 8 saate değin umma süresinde yalnızca %2 oranında zor tüketiyor.

Gözlere rahatlık sunan ekranla ‘Eğlencenin Yenisi’

En iyi oyun ve göz konforu modunu otomatik olarak optimize edebilen OPPO A73, ekranı ortama kadar ayarlıyor ve gözlerinizi daima yeniden en iyi şekilde koruyor. OPPO A73’ün Gün Işığı Ekranı, ekran görünürlüğünü artırmak için iyi okumuş bir ortamda parlaklığı otomatik olarak ayarlayarak gözlerinizi rahat ettiriyor. Bu nitelik, kullanıcıların dışarıdayken bile içerikleri görmesine yardımcı olmak için, belirtilen senaryolarda Gün Işığı Görünürlük İyileştirme ve Yüksek Parlaklık Modu’nu etkinleştiriyor. Yüksek Parlaklık Modu’nda ekran parlaklığı 600 nite değin ulaşıyor ve güneşli havalarda deha iyi bir manzara almanızı sağlıyor.

Bunun da ötesinde, Yapay Zeka Destekli Akıllı Arka Işık, farklı senaryolarda ekranınızın parlaklığını manuel olarak nasıl ayarladığınızı öğreniyor. Suni akıl, alışkanlıklarınızı öğrendiğinde ve ekranınızın parlaklığını otomatik olarak ayarladığında, kullanımınıza kadar arka ışığı özelleştirebiliyor. Mesela oyun oynarken ekran parlaklığını alışılmışlık olarak artırırsanız, suni zeka bu alışkanlığınızı algılıyor. Algılamanın arkasından oyuna bitmiş girdiğinizde, suni zeka otomatik olarak ekran parlaklığını artırıyor.

OPPO A73, geceleri de gözünüze en iyi bakan özelliklere sahip. Ay Işığı Ekranı ekranınızın asgari parlaklığını akşam 9’dan sabah 7’ye değin otomatik olarak 2 nit, günün geri kalanı için 10 nit olarak ayarlıyor. Ay Işığı Ekranı’yla ahenkli olarak, OPPO A73’teki ColorOS 7.2 koyu ton tercihleri içeren Karanlık Mod da sunuyor. Göz rahatlığını daha da artmak adına OPPO A73’ün Düşük Parlaklık Titreşimsiz Göz Rahatlığı özelliği, kullanıcının video izlerken veya sosyal ağ uygulamalarını kullanırken ekran titremesini ortadan kaldırıyor ve göz yorgunluğunu azaltıyor.

Eksiksiz davet deneyimi

OPPO A73, sık oyun oynayan kullanıcılar için donanımdan yazılıma değin sorunsuz ziyafet deneyimi sunuyor. Hyper Boost 2.1, uygulamaların ve oyunların daha seri tepki vermesini ve bütün sistemin daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Bu temel optimizasyonlar ağ kararlılığı sağlarken oyun deneyimini iyileştiriyor ve daha akan bir tecrübe arzetmek için kullanılan çerçeve sayısını artırıyor. Sahneler daha süratli yüklenirken oyun gecikmesi azalıyor, dokunma ve kaydırma tepkisi büyük ölçüde iyileştiriliyor.

OPPO’nun RAM+ Düşük Geç Kalma ve OF2FS özellikleri, sistemdeki mevcut belleği bereketli bir şekilde genişleterek hızı ve performansı optimize ediyor, sistemin kullanılmasına tabi olan gecikmeleri azaltırken depolama performansını iyileştiriyor. Qualcomm Snapdragon 662 platformu, diğer ekipman bileşenleriyle iyi entegre olmuş kuvvetli bir işlemci sunuyor. Bu, oyunculara daha sürükleyici bir deneyim yaşatan büyük bir kuvvet sağlıyor.

Seri Kullanıcı Bildirimleri ve Hür Pencere Yanıtı özellikleriyle OPPO A73, oyunun ortasında oyuncuları rahatsız etmeyen özelliklere de sahip. Hızlı Kullanıcı Bildirimleri, yeni mesajları kullanıcılara açılır pencerelerle söylemek yerine uygulamalardan gelen mesaj metinlerinin yalnızca ekrandan akmasını sağlıyor.

Yapay akıl destekli kameralarla ‘Eğlencenin Yenisi’

Kullanıcıların fotoğrafçılıktan keyif aldığını bilen OPPO A73, çekim yapılan ortamın yanı sıra doğal güzelliğinizi geliştirerek görüntülerinizin gerçekte öne çıkmasını karşılamak için suni zeka destekli kameralarla donatıldı. Zeki telefonun asıl kamerası, derin öğrenme algoritmaları yoluyla renkleri daha canlı hale getiren ya da çevredeki etraf parlaklığına ve renklerine kadar portreleri güzelleştiren Suni Akıl Parlak Renk Modu özelliğiyle geliştirildi. Yapay Zeka Güzelleştirme Modu 2.0 ile en iyi görüntüyü yakalayan başlıca kamera, bu özelliğiyle kusurları otomatik olarak gideriyor, cilt dokusunu bozmuyor ve kullanıcının deri rengini ayarlayarak daha net ve parlak fotoğraflar sunuyor. Ön Kamera Gece Modu, kullanıcıların loş ortamlarda zengin ayrıntılarla net selfieler çekmesini sağlıyor.

Sezgisel ColorOS 7.2 ile ‘Eğlencenin Yenisi’

ColorOS 7.2, jurnal yaşama tarafından özel olarak planlanmış sorunsuz ve bereketli bir tecrübe sunuyor. ColorOS 7.2, tek elle kullanımı ve kontrolü geliştiren hareketlerden daha artı paylaşılacak içerik kaydetmeye ve kullanıcıların telefonlarını gizlilik kaygısı olmadan paylaşmasını karşılayan güvenlik özelliklerine dek, kullanıcıları memnun etmeyi sürdürecek pratik özellikler sunuyor.

Simge Aşağı Çekme Hareketi, telefonu yetişmek ve kontrol etmek için sadece tek elin kullanılabildiği durumlarda, kullanıcıların ulaşılması zor uygulamaları esas ekranın üstteki kısmından açmasına olasılık tanıyor. 3 Parmakla Ekran Görüntüsü Alma özelliği, kullanıcıların ileride bitmiş göz atmak ya da arkadaşlarıyla paylaşmak için ekranlarında gördüğü içeriğin istediği kısmını yakalamasını sağlıyor.

OPPO A73’ün Türkiye’de öğüt edilen satmak fiyatı KDV dahil 2.899 TL olacak.

A73 Teknik Özellikleri

Ekran

6.44 inç AMOLED Ekran

Ekran Çözünürlüğü

FHD+ (2400 x 1080)

İşlemci

Qualcomm Snapdragon 662

Hafıza

4 GB

Dahili Depolama

128 GB

Kamera

16 MP Asıl Kamera

8 MP Geniş Açısal Kamera

2 MP Mono Lens

2 MP Mono Lens

Ön Kamera

16 MP

Batarya

30W VOOC Çabuk Sıkıntı 4.0

İşletim Sistemi

Android 10 tabanlı ColorOS 7.2

Boy x Genişlik x Kalınlık

159.8 mm x 72.9 mm x 7.45 mm

Ağırlık

163 g

Renk

Lacivert, Gümüş

Comments
To Top