Haber

Opel, Logosunu Çağa Ayak Uydurmak İçin Yeniledi

Opel, Logosunu Çağa Ayak Uydurmak İçin Yeniledi

Alman otomobil devi Opel, uzun yıllarca belirtilen bir tasarım çizgisine sahipti. Fakat geçtiğimiz gün Opel’in logosunda değiştirme yapıldı. Araba devinin yeni logosu gösterişten en ince ayrıntısına kadar arındırılmış bir şekilde temel unsurları taşıyor. Şirket, logo değişikliğiyle birlikte yeni bir kimliğe sahip oldu.

Opel’in yeni logosu, eski logoya tarafından daha ince bir yapıya sahip durumda. Logoda bulunan halkanın kalınlığı azaltılırken şimşek işaretinin uzunluğu artırıldı. bununla beraber Opel yazısı da değiştirildi. Markanın ismi, şirketin ‘Opel Next‘ ismini verdiği bir yazı tipiyle yazıldı.

‘Opel sarısı’ kullanılmaya başladı:

opel logo

Opel, logo ve yazı tipinin yanı sıra arkadaki planda yer alan ‘güneş sarısı‘ renginde de değişikliğe gitti. Şirket, sarının daha keskin bir şekilde yansıtıldığı ‘Opel sarısı‘ rengini kullanmaya başladı. Yeni rengin elektrikli çağa uygun şekilde ürün gamına dahil edilen yeni enerji tipini simgelediği belirtildi.

Opel, logo değişikliğiyle birlikte logolarını değiştiren öteki otomobil devleri Volkswagen, BMW ve Toyota’nın arasına katılmış oldu. Şirketler, yeni sosyal ağ çağının getirmiş olduğu temiz tasarım algısına uyarlamak için logolarını değiştirmeye başlamışlardı. Gelecekte o kadar çok şirketin daha logosunda değiştirme yapacağını söyleyebiliriz.

Yeni Opel logosunu ve kimliğini göreceğimiz birincil modellerse 2021 yılının ilk yarısında çıkış yapacak Opel Crossland ve Opel Mokka olacak. Opel’in beklenen modeli Crossland’i Opel’in yeni logosuyla ve modern tasarımıyla birlikte yukarıdaki videoda görebilirsiniz.

Comments
To Top