Haber

Onlarca Sanat Eserini Görebileceğiniz Contemporary Istanbul, Bu Yıl Ücretsiz Olarak İnternet Ortamında Gerçekleşecek

Onlarca Sanat Eserini Görebileceğiniz Contemporary Istanbul, Bu Yıl Ücretsiz Olarak İnternet Ortamında Gerçekleşecek

Türkiye’nin en önemli sanat fuarı Contemporary Istanbul, her sene Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini Avrupa ve Asya’nın randevulaşma noktasında bir araya getiriyor. İstanbul’u merkezine alarak 14 yıldır şehrin büyüyen sanat sahnesi, büyüyen sanat pazarı ve koleksiyoncular için bir platform oluşturuyor.

Bu sene koronavirüs önlemleri sebebiyle ne eyvah ama fiziksel bir sergide ziyaretçi kabul edemeyecek olan fuar, bunun yerine katılımcıları çevrimiçi ortamda ağırlayacak. Sanat tutkunları, fuarı virtual.contemporaryistanbul.com web sitesi üzerinden gezebilecek.

15. Contemporary Istanbul, 19 Aralık’ta ön izlemeyle başlıyor:

Contemporary Istanbul

Akbank başlıca sponsorluğunda düzenlenecek Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılacak ön izlemeyle birlikte başlayacak ve arkasından 21 Aralık 2020 – 6 Ocak 2021 tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Fuar dahilinde 11 ülkeden 37 galeri, 550 sanatkâr, 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak.

17 gün baştan başa gezilebilecek çevrimiçi fuar ücretsiz olacak. Koronavirüs önlemleri nedeniyle fiziksel ortamda gerçekleştirilemeyen Contemporary Istanbul’un maddesel edisyonunun ise 27 Nisan-2 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyor.

Katılımcılar, sanal fuarı diledikleri gibi gezebilecek:

Contemporary Istanbul

Bir rehber video hazırlayan Contemporary Istanbul ekibi; sanal fuarda katılımcıları nelerin beklediği, fuarın nasıl gezilebileceği ve eserler hakkında nasıl veri alınabileceği gibi sanal fuar hakkında merak edilen bir takım soruları yanıtladı.

Katılımcılar, virtual.contemporaryistanbul.com üzerinden sanal fuar alanına giriş yaptıktan sonradan mouse ya da touchpad yardımıyla kamera açısını değiştirebilecek, W-A-S-D ya da istikamet tuşlarıyla alanda gezinebilecek ve “Shift” tuşuyla daha çabuk bir şekilde hareket edebilecek. Eserlere yaklaştığınız vakit, eser künyesi otomatik olarak görüntülenecek ve eser üstüne tıkladığınızda eser ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğiniz “Eser Bilgileri” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Comments
To Top