Haber

OnePlus, Snapdragon 865 İşlemcili OnePlus 9 Lite Üzerinde Çalışıyor

OnePlus, Snapdragon 865 İşlemcili OnePlus 9 Lite Üzerinde Çalışıyor

Hong Kong merkezli zeki telefon üreticisi OnePlus, her geçen yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi akıllı telefonlarıyla adını duyurmaya devam ediyor. Şirket, zeki telefonlara öncülük edecek yenilikler yapmasıyla ve müşterilerini önemsemesiyle de biliniyor. Bilhassa yazılım anlamında kullanıcılarını üzmeyen şirket, görünürde her keseye yerinde telefonlar üretmek için de çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız haberlerde OnePlus 9 ve 9 Pro modelleri ile ilgili bilgiler vermiştik. Raporlara kadar OnePlus’ın yeni amiral gemisi zeki telefon modelleri, önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde tanıtılacak. Genel beklenti, OnePlus 9 ve 9 Pro modellerinin gelecek birçok amiral gemisi zeki telefon gibi Snapdragon 888 yonga setini kullanacağı yönünde. Yeni çıkan raporlara kadar OnePlus, 9 serisine üstelik bütçe dostu model ekleyecek.

OnePlus 9 Lite, 2020’nin amiral gemisi işlemcisiyle donatılacak:

oneplus 9 lite

OnePlus, bütçe dostu olmasına karşın amiral gemisi bir akıllı telefona taş çıkartacak özelliklere sahip bir telefon piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Raporlarda OnePlus’ın 9 ve 9 Pro modellerinin yanına bir de OnePlus 9 Lite modelini piyasaya süreceği belirtiliyor. Bu telefona zor verecek olan yonga setinin ise OnePlus 8 Pro, Xiaomi Mi 10 ve Samsung Galaxy S20 FE 5G gibi zeki telefonlarda kullanılan Snapdragon 865 yonga seti olacağı söyleniyor.

Telefon hakkında bu zamana değin açıklanmış herhangi bir teknik detay yok, dolayısıyla kesin bilgiler veremiyoruz. Belli olan bir veri varsa o da OnePlus 9 Lite piyasaya sürüldüğünde 9 ve 9 Pro modellerinden daha ucuz olacağı. Bunun yanı sıra telefonun birçok kuvvetli zeki telefonla rekabet edeceği de bahis ediliyor.

Comments
To Top