Haber

OnePlus Nord N10 5G incelemesi: 5G daha ucuza

OnePlus Nord N10 5G incelemesi: 5G daha ucuza

OnePlus Nord N10 5G özgün bir şey yapıyor: Fazla pozitif köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung Galaxy A51 5G gibi öteki bütçe odaklı rakiplerden tam 200 $ daha düşük. Daha düşük seviyeli N100 kardeşinin yanı sıra, OnePlus’ın orta seviye Nord serisindeki birincil telefondur, T-Mobile, Metro by T-Mobile’dan temin edilebilir ve OnePlus.com ve diğer perakendecilerden kilidi açılmıştır.

N10 5G’nin 300 $ ‘ın altındaki pazara 5G getireceği kesinlikle dikkate layık. Lakin en azından şimdilik, 5G birçok insanın önemsemesi gereken bir şey yok, çok daha eksik ödeme yapıyor. Neyse ancak, N10 5G’nin daha fazlası var. Yenileme hızının yüksek olduğu büyük bir ekrana, daha minik elleri olan şahısların kullanımını kolaylaştırabilecek yüksek en boy oranına ve OnePlus’ın Android’deki hafif dokunuşuna sahip.

Peki OnePlus neyi feda etti 300 dolarlık bir telefon oluşturmak için yap? Çabuk versiyon şudur: OLED ekran yerine bir LCD sunar, orta kademe ve amiral gemisi telefonlardan daha az sağlam bir işlemci kullanır ve herhangi bir suya sağlamlık içermez. Ayrıca, kablosuz sıkıntı ve telefoto kameralar gibi orta düzey cihazlarda daha yaygın ayla gelen özellikleri bulamazsınız.

N10 5G’nin sorusu, her yönden akıcı bir cihazdan memnun olup olmayacağınızdır. Bu, belirtilen bir alanda parlamazsa ya da pil ömrü veya fotoğraf kalitesi gibi bir özelliğe giren bütçe rakiplerinden birine bakmanız gerekirse.

OnePlus Nord N10 5G incelememiz

Verge Puanı 10 üzerinden 7.5

İyi Şeyler

90 Hz yenileme hızına sahip uzun ekran

İyi pil ömrü

Kutuda çabuk çok miktar cihazı

Kötü Şeyler

Telefoto lens yok

Bazen yavaş performans

Su geçirmezlik derecelendirmesi değil

OnePlus’tan 299,99 ABD Doları

300 dolarlık bir telefondan beklediğiniz gibi, cihazın arkası plastik – aydınlık, kirli bir yüzey cting paneli.

Aslında plastik kaplamayı beğendim; Tutmanın biraz daha basit olduğunu ve sırça kadar kaymaya meyilli olmadığını hissettim. Arkadaki tarafta, testimde hızlı ve güvenilir olan bir parmak izi sensörü var. genellikle, boyutlarının başlangıçta bana önerdiğine karşın tutması ve kullanması oldukça rahattı.

N10 5G biraz acayip bir şekilde ekranında çok uzun 20: 9 en zirve oranı sunuyor. 6,49 inç, 1080 x 2400 LCD ekran, elinizde artı yer kaplamayan cömert bir ekrana sahip bir cihazdır. Şahsen ben minik bir telefonu seviyorum, ancak bu fiilen kullanabileceğim daha büyük bir telefon gibi geldi. Tek elimde tuttuğumda bir Instagram gönderisini beğenmek için zorlandığımı düşünmüyorum. Ceket cebime sıkı bir şekilde oturuyor lakin onunla yaşayabilirim.

Küçük bir telefonu severim, oysa bu sahiden kullanabileceğim daha büyük bir telefon gibi hissettim

Bu ekran, daha çabuk 90 Hz onarım hızı sunuyor 60Hz tipik olarak bu fiyat noktasında görülür. Bu, uygulamalar aralarında sorunsuz gezinmeyi sağlar ve telefonu 300 dolardan beklediğinizden azıcık daha güzel bir ülkü getirir. Ancak ekran, böylece çok rakipte bulacağınız, birazcık daha pahalı olan OLED panellerin zengin kontrastından yoksun olan LCD teknolojisini kullanıyor.

N10, Qualcomm’un bütçeye uygun 6 serisi yongalarından biri olan ve telefonun başlık özelliği olan 5G’yi destekleyen Snapdragon 690 5G işlemci kullanıyor. 690’ın düşük ve orta bant 5G frekanslarını desteklediğini, ancak mmWave bağlantısı sunmadığını belirlemek gerekir (bu süper süratli ancak bulunması güç 5G çeşididir). Bu bununla beraber size sadece 5G için yeni bir telefon almamanız gerektiğini hatırlatmak için iyi bir vakit. Fakat icabında, bunu veya başka bir 5G telefonunu seçmeden önce operatörünüzün kapsama haritasını teftiş ettiğinizden ve beklentilerinizi karşıladığınızdan belirli olun.

OnePlus, N10 5G’yi Android 11’e güncelleyeceğini söyledi, oysa bu büyük güncellemeler içindir

N10 5G, en son güncellemenin arkasındaki bir sürüm olan Android 10 ile birlikte kazanç. OnePlus, N10 ve N100’e Android 11 için bir güncelleme vereceğini söyledi, oysa bu büyük güncellemeler için – kullanıcıların iki yıllık güvenlik güncellemelerine razı olması gerekecek. Bu fiyat noktasında bu tuhaf bir şart değil, oysa dikkate alınması gereken kayda değer bir nokta. Taksit Taksit ödemeyi ve gerçi birkaç sene içinde yükseltmeyi planlıyorsanız, bu büyük bir kayıp değil. Cihazınızdan birkaç sağlam sene geçirmeyi tercih ediyorsanız, N10 en iyi seçeneğiniz olmayacaktır.

Yazı tipini ve temayı özelleştirebilir ve tam hareket kontrolü veya konut, geri ve son aramalar için değişmez kontrollere sahip bir gezinme çubuğu aralarında tercih yapabilirsiniz. Bu bir Pixel telefonun saf deneyimi yok, ama zevkime tarafından fazla dağınıklık hissetmiyor. Varsayılan olarak asıl ekranda OnePlus temalı saat widget’ını sevmiyorum, oysa kullanacağımdan belirlenmiş olmadığım Kalabalık gibi OnePlus’a özgü birkaç uygulama gibi merhametle kaldırılabilir.

Performans

Bazı taviz vermeden 300 dolarlık bir telefon yapamazsınız ve daha ucuz bir işlemci bunu yapmanın bir yoludur. N10’un kalbindeki Snapdragon 690, bütçe cihazları için daha yeni bir çip ve benim kullanımımda iyi bir performansa dönüştü. Bazen çok gösterme ve varlıklı video ekranlarından hızlıca geçerken kekelediğini fark ettim ve kamera uygulamasının açılması bazen birkaç saniye sürüyordu. Kamera uygulamasının kendisinde, seri bir şekilde kaydırma yaparken görüş önizlemesinde bazı yavaşlamalar gördüm.

Ama genelde video akışı yaptım, Google Haritalar’ı kullandım, oyunlar oynadım, kahve sipariş ettim ve Instagram’da sorunsuz bir şekilde gezindim. Hız, şüphesiz OnePlus’ın bazı tavizler vermesi gereken bir alandır ve performans zaman zaman gözle görülür derecede gecikse de, bunu N10 5G’yi düşünen çoğu insan için bir anlaşma bozucu olarak adlandırmazdım.

Kulaklık jakı yaşıyor!

N10 5G, 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile daha da artı alan için MicroSDXC yuvasıyla yapılandırılmıştır.

Çift hoparlörler videolar için stereo ses sağlar, fakat ses kalitesi değildir. Kablolu kulaklıklar bir seçenektir, çünkü N10 5G reel, canlı bir kulaklık jakı içerir. (OnePlus meraklıları, burada zil değişiklik olmadığının farkında olmalıdır.)

N10 5G, günlerce süren pil N100 ve Moto G Power’ın olduğu gibi pil ile ilgili yok, ama 4.300 mAh pil, sağlam bir günlük uygulama değeri ve çoğu süre bundan fazlasını sunar. Başlıca tam şarjla takriben bir buçuk gün orta düzeyde kullanımım oluyor. OnePlus, kutuda bu fiyat noktasında nadir görülen 30W hızlı sorumluluk cihazı içeriyor ve sahiden süratli: Deneyimlerime tarafından cihazı 20 dakika içinde% 7’den% 50’ye çıkardı.

N10 5G’nin dörtlü kamera dizisi

Kamera

Üzerinde dört kamera (pozitif bir flaş) bulacaksınız N10 5G’nin arkadaki kamera çıkıntısı. İşte telefonun kameralarının kısa bir özeti:

16 megapiksel görüntüler üreten, f / 1.79 lensli ve optik sabitleme içermeyen (yalnızca elektronik) 64 megapiksel bir asıl kamera f / 2.25 lensli 8 megapiksel ultra geniş A 2 -megapiksel f / 2,4 makro 2 megapiksel f / 2,4 monokrom kamera Öne bakan 16 megapiksel f / 2,05 selfie kamera

Bu o kadar çok kamera gibi görünüyor, özellikle ikisinin sık kullanılması mümkün olmadığından.

Aynı şekilde makro kamera da çiçek simgesine dokunarak ana çekim ekranından etkinleştirilir. Ortalığı karıştırmak biraz eğlencelidir, oysa yeterli ışıkta bile manzara kalitesi oldukça kötüdür. Ultra geniş kameradan alınan görüntüler, yakından bakarsanız biraz yumuşaktır, ancak Instagram gönderisini mahvedecek kadar belirgin değildir.

İyi haber, asıl kameranın iyi ışıklandırmada gayet iyi – hatta iyi Bunun 300 dolarlık bir telefon olduğunu düşünürsek. Renkler, aşırı doygunluğa girmeden bariz taraftadır ve teferruatlar, iyi aydınlatılmış bir iç mekan gibi orta derecede düşük ışık koşullarında bile başlıca kabul edilebilir. Düşük ışıkta işler biraz curcunalı ve benekli oluyor, ancak 64 megapiksel dedektör (16 megapiksel görüntüleri başlatan) en azından azıcık ayrıntıya takılmak için iyi bir iş çıkarıyor. Gece manzarası modu, karanlık durumlarda güzel miktarda ışığı geri getirir, oysa Pixel’in Gece Modunda olduğu gibi karanlıkta çekim yapmaktan kurtulamazsınız.

Izgara Görünümü Ultrawide kamera Ultrawide kamera Dijital yakınlaştırma Dijital yakınlaştırma Portre modu Portre modu Makro kamera ile çekildi Makro kamera ile çekildi

Bunun için zorlandığını buldum zaman zaman odaklanın ve bu kuşkusuz evcil hayvanlar ve çocuklar gibi düşük ışıkta hareket eden nesneleri yakalama görevi değildir.

Ortaya çıkan görüntüler çok yumuşaktır ve hoş olmayan, fazla tamamlanmış bir dijital görünüme sahiptir.

çoğunlukla, çok fazla yapmaya çalışmayan bir kamera, bu iyi bir şey. Genelde sabit sahneleri fotoğraflıyorsanız ve çok fazla zorlamıyorsanız, sosyal medyada mükemmel görünecek görüntüler bekleyebilirsiniz. Ama, düşük ışıkta herhangi bir mütevazı yakınlaştırma veya birinci derslik performans arıyorsanız, en iyisi başka bir yere bakmalısınız.

N10 için birlikte verilen seri yük cihazı

Alt satır: Bu, büyük bir ekrana ve her yönden iyi performansa sahip çok ucuz bir 5G telefon. OnePlus, bu 300 $ ‘lık fiyat noktasına ulaşmak için bir takım akıllı fedakarlıklar yaptı ve netice, çoğu güzel özelliği olan fakat önemli bir özelliği olmayan bir aygıt. Telefonunuzda, birkaç gün süren batarya ömrü ya da ortalamanın üstünde bir kamera gibi öncelik verdiğiniz kayıtlı bir özellik varsa, aynı fiyatla veya azıcık daha fazlasını daha iyi yapabilirsiniz.

Anlaşmaları bozan fazla ucuz bir 5G telefon istiyorsanız, N10 5G bütün size kadar

Şimdilik 5G olmadan yaşayabiliyorsanız (ve muhtemelen yapabileceğinizi düşünüyoruz!) yaklaşık benzer fiyata ekstra bir şey içeren bir telefon alın.

Ortalamanın üzerinde bir kamera için Google Pixel 4a’ya bakın. Cihazın uzun ömürlülüğü veya daha iyi performans sizin için önemliyse, bu telefon da iyi bir adaydır.

Anlaşmayı bozan kusurları olmayan fazla ucuz bir 5G telefon istiyorsanız, N10 5G budur. Olasılıkla çoğu insanın ilgisini çekmeyen 5G ile ilgilenmeseniz bile, bu 300 $ ‘lık cihaz yine de önemli şekillerde sunar: iyi bir ekran, kabul edilebilir performans, yeterince iyi bir kamera ve tatmin edici pil ömrü. Hiç kötü bir uzlaşma yok.

Fotoğrafçılık, Allison Johnson’dan

Devam Etmeyi Kabul Et: OnePlus Nord N10 5G

Bundan Böyle her zeki cihaz, kullanmadan önce bir dizi şartlar ve koşullar – kimsenin aslında okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini okuyup tahlil etmemiz imkansız. Fakat, cihazları incelerken iyice kaç defa “kabul et” seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

OnePlus’ı uygulamak için Nord, şunları kabul etmeniz gerekiyor:

OnePlus’ın koşullar ve koşulları, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası Google’ın Mahremiyet Politikası ve Hizmet Şartları Google Play Hizmet Şartları

Hem, sizin tarafınızdan isteğe bağlı birkaç anlaşma da bulunmaktadır montaj esnasında geçmeniz gerekir:

Oturmuş başvuru güncellemelerini, anketler ve ürün güncellemeleri için push bildirimlerini ve sistem kararlılığı raporlamasını taşıyan Birlikte Oluşturma Kullanıcı Programlarına katılım Muavin Voice Match

Toplamda altı gerekli anlaşmalar ve iki isteğe emrindeki uzlaşma.

.

Comments
To Top