Haber

OnePlus CEO’su Pete Lau, OnePlus Watch’ta Wear OS Kullanılacağını Açıkladı

OnePlus CEO'su Pete Lau, OnePlus Watch'ta Wear OS Kullanılacağını Açıkladı

Zeki telefon üreticilerinin akıllı saatler gibi giyilebilir teknoloji ürünlerine de yatırım yaptıklarını sık sık görmeye başladık. Bu alana yatırım yapan şirketlerden bir her birine de BBK Electronics’in daha aşağı kuruluşlarından OnePlus.

OnePlus’ın akıllı saati OnePlus Watch‘un iptal edildiğine dair çeşitli söylentiler ortaya atılmıştı. Çinli teknoloji şirketi, en sonunda OnePlus Watch’un ertelendiğini resmen duyurdu. Hangi tarihe ertelendiği ise net olarak belirtilmedi.

OnePlus Watch’ta Wear OS kullanılacak

oneplus watch, oneplus akıllı saat

Daha önce ortaya atılan söylentilerde OnePlus Watch’un Wear OS‘i kullanmayabileceği belirtilmişti fakat şirketin CEO’su Pete Lau, Input’a verdiği röportajda zeki saatlerinin Wear OS kullanacağını duyurdu. Yani saatin ne süre çıkacağıyla ilgili az önce bir bilgi bulunmasa da Pete Lau’nun söylediklerinden pek ya da böyle bir şekilde bu saatin çıkacağı sonucuna varabiliriz.

91mobiles’ta bulunan habere göre OnePlus Watch’un Wear OS kullanacak olması büyü bir sürpriz sayılmaz. OnePlus, tasarım ve yazılım tarafında OPPO’nun izini peşine düşüp takip eden bir şirket ve OPPO’nun giyilebilir cihazları da Wear OS kullanıyor. Yani OnePlus Watch’ta Wear OS kullanılacağı kesinleşmiş oldu.

Wear OS hakkında direktifler yapan Pete Lau, OnePlus’ın zeki saatinde Wear OS’in gelişmiş bir sürümünü uygulamak için Google ile yakından çalıştığını açıklama etti. Lau, OnePlus’ın hedefinin zeki saat, Android TV ve Android telefonlar arasındaki bağlantıyı artıracağı bir ekosistem ilerletmek olduğunu söyledi.

OnePlus Watch ile ilgili akıllarda soru işareti bırakan nokta ise fitness özellikleri. Şirketin bu konu üzerinde fazla fazla durmaması, OnePlus Watch’ta fitness özelliklerinin olup olmayacağı konusunda kafalarda soru sinyâl oluşmasına sebep oldu. Bunları ve daha fazlasını şirketten gelecek resmi açıklamayla birlikte öğrenebileceğiz.

Comments
To Top