Haber

OnePlus 9’un Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

OnePlus 9'un Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Son dönemlerin en dikkat çeken zeki telefon üreticilerinden OnePlus, bu yılın son amiral gemisi modeli OnePlus 8T’yi geçtiğimiz ekim ayının ortalarında piyasaya sürmüştü. Yeni amiral gemisinin piyasaya sürülmesinden yalnızca birkaç gün daha sonra, serinin bir sonraki telefonu olması beklenen OnePlus 9’la ilgili iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Önceki söylentilerde, yeni amiral gemisi serisinde OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro elde etmek üzere iki zeki telefonun yer alacağı ve bu cihazların önümüzdeki yılın nisan ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyordu. Şimdiyse OnePlus 9’un tasarımını gösteren ilk render görüntüleri ortaya çıktı.

OnePlus 9 render görüntüleri ortaya çıktı:

OnePlus 9

91mobiles göre paylaşılan render görüntüleri, telefonun tasarımıyla ilgili bir takım önemli ayrıntıları ortaya koyuyor. Bu noktada kaynaktan edinilen bilgilere kadar 6,55 inçlik delinmiş bir panel içeren zeki telefon, OnePlus 8T’den daha büyük bir ekrana sahip olacak. aynı zamanda görüntülerden anladığımız kadarıyla ekranın sol üst köşesine yerleştirilmiş tek bir ön kamera bulunacak. Daha önceki raporlarda iddia edilen 144 Hz ekran onarım hızının aksine cihazda 120 Hz’lik panel kullanılacağı da doğrulandı. 

Telefonu arkadaki tarafa çevirdiğimizdeyse sol üst köşeye dikey bir şekilde yerleştirilmiş üçlü arkadaki kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameralardan ikisinin boyutunun üçüncü sensöre kıyasla daha büyük olacağını ve kameraların derhal yanında bir LED flaş bulunacağını da görebiliyoruz.

Teçhizat tarafına bakacak olursak OnePlus 9 serisinin gücünü 5 nm imal sürecinden meydana çıkan Snapdragon 875 yonga setinden alması, kutudan 65 W hızlı şarj desteğine sahip sıkıntı cihazı ve Android 11 tabanlı OxygenOS kullanıcı arayüzüyle birlikte çıkması bekleniyor.

Comments
To Top