Haber

OnePlus 9 Serisinin Model Numaraları ve Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

OnePlus 9 Serisinin Model Numaraları ve Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Apple, Samsung, Huawei gibi büyük akıllı telefon üreticilerinin çıkardığı akıllı telefonlara karşı yarışabilecek düzeyde ve diğerlerine göre nispeten daha ufak bir firma olan OnePlus, amiral gemisi katili akıllı telefonlarıyla sağlam bir kitle edinmiş durumda. derhal OnePlus 8 serisini kullanıcıların beğenisine sunan şirketin önümüzdeki sene çıkaracağı yeni zeki telefon serisiyle ilgili bilgiler gelmeye başladı. 

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre “Lemonade” kod namına sahip OnePlus 9 serisi yeni zeki telefonlar, 3 ayrı modelle gelecek. OnePlus 8 serisinde bulunan 2 modelin tersine OnePlus 9, OnePlus 9 Pro ve bu iki cihazdan daha enerjik bir model ismiyle çıkacak zeki telefonların kod adları da ortaya çıktı. Yeni çıkacak telefonların antre seviyesi modeli olacak OnePlus 9; LE2110 kod adına, orta seviye olacak OnePlus 9 Pro; LE2117, LE2119 ve LE2120 kod adlarına (modelin farklı bölgelerde öbür özelliklerle satışa sunulacağı düşünülüyor) ve en üstteki seviyesi olması beklenen ve ismi demin bilinmeyen telefonun ise LE2127 kod namına sahip olduğu biliniyor. Bu model, şirketin genelde sonra çıkardığı T serisine ait bir aygıt da olabilir, ancak OnePlus’ın yepyeni bir modelle de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor.

OnePlus, diğer zeki telefon üreticilerine bacak uyduracak

Son yıllarda her kesimden akıllı telefon kullanıcısına hitap etmek için zeki telefon üreticilerinin her serisinde birdenbire farklı model çıkardığını görüyoruz. Huawei, Apple, Samsung gibi devlerin de uyguladığı bu taktik, görünen o fakat OnePlus cihazları için de geçerli olacak.

OnePlus 9 hangi özelliklere sahip olacak?

Yayınlanan rapora tarafından OnePlus 9 serisi, gücünü Qualcomm Snapdragon 875 yonga setinden alacak. Orta – üstteki kısmında kamera bulunan 144 HZ AMOLED bir ekranla gelmesi beklenen telefonun 65 W kablolu şarjın yanı sıra 40 W kablosuz şarjı da desteklemesi bekleniyor. 

OnePlus 9 serisi ne vakit tanıtılacak?

OnePlus’ın yeni telefonlarına ait kod adları ortaya çıkmış olsa da başkaca ayrıntılı bir data hemen şimdi yok. Mart 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonların farklı fiyat aralıklarındaki modellerle daha pozitif alaka çekeceği düşünülüyor. 

Comments
To Top