Oyun

Oculus Quest TV’ye nasıl aktarılır

Oculus Quest TV'ye nasıl aktarılır

Çok eksik çabayla Oculus Quest’inizi TV’nize aktarabilirsiniz. Bir Google Chromecast cihazınız ve telefonunuz varsa, yaptığınız şeyi başkalarının görebilmesi için büyük ekrana kolayca aktarabilirsiniz. Her şeyi nasıl kuracağınız aşağı açıklanmıştır.

İhtiyacınız olanlar

Oculus Quest’inizi TV’nize yayınlamak için birkaç şeye ihtiyacınız var. Açıkçası bir Oculus Quest 2, Quest 1, Rift S ya da Go’ya ihtiyacınız var – her ikisi de çalışır! İkincisi, bağlı bir Chromecast ile bir TV’ye ihtiyacınız var. Bu, sıradan Chromecast ya da Chromecast Ultra olabilir. Son olarak, aynı WiFi ağında Oculus uygulamasını çalıştıran bir zeki telefona ihtiyacınız var.

1. Adım: Oculus uygulamasını açın

Oculus başlığı açıkken, telefonunuzu kullanarak Oculus uygulamasını açın. Uygulamanın içinde böylece fazla seçenek var, oysa yalnızca sağ üst simgeye siklet veriyoruz. Oculus başlığına benziyor ama içinden bir sinyal geliyor. Tıklayın ve ikinci bir ekrana yönlendirileceksiniz.

Bir sonraki ekran, Chromecast’inize ve TV’nize nasıl yayınlamak istediğinize dair bir takım seçenekleri seçeceğiniz yerdir. Ansızın pozitif Oculus Quest başlığınız varsa, en iyi ayarlarda doğru olanı yeğlemek isteyeceksiniz. Bunun aşağıda, gönderebileceğiniz Chromecast TV’lerin bir listesi olacak. Dürüst TV’yi seçtikten daha sonra, hangi video kalitesiyle gönderilmesini istediğinizi de seçebilirsiniz. düşük kalite ayarının daha iyi gecikme süresine sahip olması muhtemel olsa da, modern TV’ler için süresiz bir çözünürlüktür, böylece Standart ayarı öneririz. İşiniz bittiğinde, ekranın altındaki Başlat düğmesine basabilirsiniz.

2. Adım: Oculus başlığının içinde onaylayın

Bu adım, sizin ya da birinin takmanızı gerektirir kulaklık ve yayın iznini onaylayın. Tek yapmanız gereken, kulaklığın yayınına müsade belirlemek isteyip istemediğinizi soran bir seçeneğin görünmesini beklemektir. Burada İzin Verebilir veya Reddetebilirsiniz ve ileride işlemi hız yapmak için dikkat diyaloğunu her tarafta göstermeme seçeneğini belirleyebilirsiniz. Seçenek kutusu anında görünmezse, bunu cihazın asıl menüsünde Paylaşım altında da denetim edebilirsiniz. Paylaşım içinde, sol tarafta, size görünme seçeneğini tetikleyebilecek bir Yayın seçeneği vardır.

Buna izin verdiğinizde, Oculus ekranda görünmelidir. Telefonu aracı olarak kullandığı için hareketlerinizle tamamiyle senkronize olmayacak, ama izlemek isteyen cümbür cemaat için yeterince yakın olmalıdır.

3. Adım: Oculus’un keyfini TV’de çıkarın

Bitirdiniz! Oculus Quest’i TV’de yayınlama yeteneği, etrafınızda dolaşmanızı izlemek istemeyen ve bunun yerine doğrusu ne yaptığınızı bakmak istemeyen halk müziği varsa harikadır. Çoğu VR kulaklık sahibi gibi, olasılıkla donanımın neler yapabileceğini kullanmak istersiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, hareketlerinizin oyun ya da deneyimle nasıl etkileşime girdiğini netleştirmek için onu bir TV’ye aktarmaktır.

İZLEYİN: Oculus Quest 2 ile sanal gerçekliğin geleceği burada

Yüklenenler% 252fvideo yükleyicileri% 252fdistribution thumb% 252fimage% 252f95429% 252ff0bbc5ca 2d78 4110 9964 68bf4b7482c4.png% 252f930x520.png? imzaa = 32nc5elmnlsjt4xamaz2.sourceComments
To Top