Haber

NVIDIA, Oyun Akış Hizmeti GeForce NOW’ı iOS’a Getiriyor: Fortnite iOS’a Geri Dönebilir

NVIDIA, Oyun Akış Hizmeti GeForce NOW’ı iOS’a Getiriyor: Fortnite iOS’a Geri Dönebilir

Apple ile Epic Games arasındaki savaş hala büyük bir hızla devam ediyor. Bunun sonucunda iOS üzerinden kaldırılan Fortnite oyunu, milyonlarca oyuncuyu da düş kırıklığına uğratmıştı. İki büyük şirket arasındaki uğraş hızla devam ederken iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir hücum NVIDIA’dan gelecek gibi görünüyor. NVIDIA’nın bulut üzerinden oyun oynamaya izin veren hizmeti GeForce NOW, Fortnite’ın da aralarında olduğu pek çok oyunu Safari tarayıcısı üzerinden iOS’a getirmeyi planlıyor. 

NVIDIA’nın oyun akıntı hizmeti başarıya ulaşırsa Apple’ın App Store politikalarını ihlal etmeden NVIDIA GeForce NOW’daki oyunların tamamına iPhone ve iPad üzerinden erişebileceğiz. Apple, hizmetin App Store’daki mevcut uygulamalarla birlikte çalıştığı sürece iOS’ta oyun akışına müsade verildiğini söylüyor. Bu izin nedeniyle o kadar fazla başvuru formu iOS’ta App Store’a girmeden amaçlamak için bir kabuk uygulaması arıyorlar. NVIDIA GeForce NOW da bu amaca dürüst bir şekilde hizmet edebilir. 

BBC’ye kadar, GeForce NOW hizmeti Safari üzerinden çalışabilecek. Eğer bu bilgi doğruysa kullanıcılar herhangi bir oyun indirmek zorunda kalmadan ve App Store’a erişmeden GeForce NOW’ın tüm oyun kataloğuna aracısız tarayıcı üzerinden erişebilir.

Facebook Games’le tarayıcıda oyun oynanabildiği kanıtlandı

Tarayıcıda oyun çalıştırmak o kadar fazla kişi için fazla gerçekçi görünmeyebilir, ama Facebook Games’in halihazırda tarayıcı üzerinden oyunları iOS platformunda çalıştırabildiği biliniyor. Tarayıcı üzerinden oyun oynamak, bazı oyunlarda yoklama cihazı gerektireceğinden güç olabilir, ancak Safari’nin masaüstü uygulamasında Stadia denetleyicisi için giren bir API görmüştük. Bu noktada GeForce NOW’a da bu stil kolaylıklar gelebilir.

Fortnite, bulut hizmetiyle iOS’a geri gelebilir

GeForce NOW’ın Safari üzerinden iOS cihazları desteklemeye başlamasıyla Fortnite’ın da önü açılacak gibi görünüyor. Fortnite oynamak isteyen iOS kullanıcıları, bu akıntı hizmetine abone olarak Fortnite ve daha birçok oyuna erişim sağlayabilecek.

Comments
To Top