Haber

Nvidia, kare hızlarında kendi artışıyla AMD’nin Akıllı Erişim Belleğine yanıt veriyor

Nvidia, kare hızlarında kendi artışıyla AMD’nin Akıllı Erişim Belleğine yanıt veriyor

Nvidia, bazı oyunlarda daha yüksek performans kazanımları vaat eden kendi yeniden boyutlandırılabilir BAR desteğini resmen başlatıyor. Her Yerde boyutlandırılabilir BAR, senelerdir PCI Express spesifikasyonunun bir parçası olmuştur, oysa AMD, Akıllı Erişim Belleğinin piyasaya sürülmesiyle desteklemeyi çok kısa bir vakit önce önemli bir özellik haline getirdi.

AMD’nin Akıllı Erişim Belleği, Ryzen 5000 işlemcilerini etkin bir şekilde aracısız sağlar G / Ç darboğazlarını atlamak için GPU belleğine erişim. Bu, CPU’ların 256MB’lık blokları okumakla sınırlanmak yerine bütün grafik çerçeve arabelleğine erişmesine müsade verir. AMD daha önce belirli oyunlarda yüzde 10’a dek ekstra performans vaat etti – eğer yeni Ryzen 5000 CPU’larını en yeni Ryzen RX 6000 grafik kartlarıyla eşleştirirseniz.

Intel ve Nvidia, belli ki bu aynı özelliği etkinleştirmek için birlikte çalıştılar. Intel tarafında, Nvidia’nın 3. nesil Max-Q teknolojilerine sahip yeni RTX 3000 serisi dizüstü bilgisayarlarında yer alacağını vaat ediyor. Max-Q, geleneksel olarak biraz daha serin, daha gürültüsüz bir dizüstü bilgisayar GPU’su sınıfıydı ve gelişmiş soğutmayla daha ince bir dizüstü bilgisayara sığabilir, bu yüzden aynı zamanda bir arada olduğunu bakmak ilginçtir. Umarım teknoloji masaüstü GPU / işlemci kombinasyonlarına da gelir.

AMD’nin Zeki Erişilebilir Belleği. AMD tarafındaki yardım bazı ilginç sonuçlara yol açtı. TechSpot, yakın zamanda Zeki Erişim Belleğini kullanarak çeşitli oyunları deneme etti ve performans iyileştirmelerinin gerçekten oyunlara alt olduğunu buldu. Bir Takım oyunlarda 1440p ve 4K’da az daha yüzde 20’lik bir artış görülürken, diğerlerinin performansı gerçekte düştü.

Gelişiyor …

Comments
To Top