Haber

Nvidia, 12 Ocak için RTX 3000 dizüstü bilgisayar GPU’larını tanıttı

Nvidia, 12 Ocak için RTX 3000 dizüstü bilgisayar GPU'larını tanıttı

Nvidia, dizüstü bilgisayarlar için RTX 3000 serisi lansmanını yapmaya başladı. GPU üreticisi yarın CES için sanal bir basın etkinliği düzenliyor ve RTX 3000 serisi GPU’ların mobil versiyonlarını tanıtması büyük ölçüde bekleniyor. Yeni bir tanıtım videosu, Nvidia’nın yapacağı diğer bazı duyurularla birlikte fazla net bir dizüstü bilgisayar ipucu içeriyor.

Tom’s Guide, teaser’ın dört resim içerdiğini belirtiyor: bir dizüstü oyun bilgisayarı, Outriders oyunu, bir GeForce RTX logosu ve yeniden boyutlandırılabilir BAR (Esas Adres Kaydı). Oyun dizüstü bilgisayarı, RTX 3000 mobil GPU’ları ima ediyor, fakat RTX logosunun daha pozitif masaüstü GPU’yu taklit etmesi de mümkün. Söylentiler, Nvidia’nın Nvidia’nın en son RTX 3060 Ti kartının altında fiyatlandırılacak bir RTX 3060 GPU’yu tanıtmaya hazırlanmış olduğunu öne sürdü.

pic.twitter.com/AHn0BWTYBh

— NVIDIA GeForce (@NVIDIAGeForce) 9 Ocak 2021

Tekrar boyutlandırılabilir BAR desteği, Nvidia’nın RTX kartları için gelecek bir şoför güncellemesi için bir ipucu gibi görünüyor. AMD’nin Akıllı Erişim Belleği gibi, Nvidia da kare hızlarını iyileştirmek için bir CPU ve GPU arasındaki verimi artırabilir. Anakart üreticilerinin hem Intel hem de AMD CPU’lar için bunu etkinleştirmek için BIOS güncellemeleri sağlamaları gerekecek, fakat Nvidia’nın teaserı, zorunlu sürücü desteğini de sunmaya hazırlanmış olduğunu gösteriyor.

Nvidia, CES basın etkinliğini sabahleyin 9’da düzenliyor. 12 Ocak PT / 12:00 ET ve tüm duyuruları gerçekleştikçe ele alacağız.

Comments
To Top