Haber

Nokia Markalı Yeni Bir Akıllı Telefon, Özellikleriyle Birlikte TENAA’da Ortaya Çıktı

Nokia Markalı Yeni Bir Akıllı Telefon, Özellikleriyle Birlikte TENAA'da Ortaya Çıktı

Nokia markalı zeki telefonların arkasındaki şirket olan HMD Global, son zamanlarda piyasaya sürdüğü zeki telefonlarla Çinli rakiplerinin arkasından kalsa da yeni cihazlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda şirketin üzerinde çalıştığı zeki telefonlardan biri olan Nokia 5.4, geçtiğimiz günlerde ABD Federal İletişim Kurulu (FCC) bilgi tabanında listelenmişti.

Şimdiyse Finlandiya merkezli üreticinin yakında tanıtılması beklenen bir öteki zeki telefonu, Nokia TA-1335 model numarasıyla Çin’in sertifika kurumu olan TENAA’da ortaya çıktı. Yapılan listeleme cihazın görselleriyle birlikte bir takım teknik özelliklerden de bahsediliyor. Gelin, cihazla ilgili bilinenlere daha yakından göz atalım.

Nokia TA-1335 neler sunacak?

Nokia TA-1335

Listelemeye göre yakında piyasaya sürülecek olan Nokia TA-1335, şirketin geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan bütçe dostu modeli Nokia C3 ile benzer bir tasarıma sahip olacak ama ön tarafta ek bir LED flaşla gelecek. 81 x 44,5 x 22 mm boyutlarında ve 122 gram ağırlığında olması beklenen akıllı telefon, Lacivert ve Şampanya olmak üzere iki ayrı renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

Teçhizat özelliklerinden de bahsedecek olursak cihazın hafıza tarafında 2 GB RAM ile 64 GB dahili depolama alanına sahip olması ve Android 10 işletim sistemini çalıştırması bekleniyor. Listelemede ne eyvah ki cihazda kullanılan yonga seti ya da ekrana dair herhangi bir veri bulunmuyor lakin dört çekirdekli bir işlemci tarafından destekleneceği belirtiliyor.

Zeki telefonun öteki özellikleri arasında 8 MP çözünürlüğünde belli başlı kamera, tekrar 8 MP’lik selfie kamerası, VoLTE 4G, microSD kart yuvası, 3,5 mm kulaklık girişi ve 2.500 mAh’lik pil bulunuyor. bununla birlikte cihazda dahası parmak izi sensörünün bulunacağı bilgisi aktarılıyor. Cihazın tanıtım tarihiyse demin bilinmiyor.

Comments
To Top