Haber

Nokia Fiyat/Performans Odaklı Android TV’lerini Duyurdu (Ancak Fiyat Açıklamadı)

Nokia Fiyat/Performans Odaklı Android TV'lerini Duyurdu (Ancak Fiyat Açıklamadı)

Fin teknoloji şirketi Nokia, fiyat/performansa odaklanan yeni Android TV serisini duyurdu. 43 inç ile 75 inç arasında ekran boyutu seçenekleri sunan Nokia Android TV’ler, 4K çözünürlük ve HDR görünüm desteği doğruca TV başında zaman geçirmeyi seven neredeyse tüm tüketicilere hitap ediyor.

Haberimizin başında da söylediğimiz gibi, Nokia Android TV’ler fiyat/performansa odaklanıyor. bu nedenle yüksek ekran yenileme hızları ya da OLED ekran panelleri ummak biraz hayalcilik olur. Yeni Nokia Android TV’ler LCD panel ile geliyorlar ve standart 60Hz yenileme hızı sunuyorlar. 

Android TV nokia

Nokia Android TV’ler, öteki bütün Android TV modelleri gibi Android akıllı telefonlarla tam ahenkli şekilde çalışabiliyor. Dolayısı ile Android telefonunuzdaki görüntüleri kablosuz ağ üzerinden Nokia Android TV’lere sorunsuz bir şekilde yansıtabiliyorsunuz. Ayrıca Nokia Android TV’lerde Google Tezgâhtar desteğinin bulunduğunu da belirtelim.

Nokia, Android TV serisi ile birlikte, standart TV’leri de birer Android TV’ye dönüştüren Streaming Box 8000’i de duyurdu. Amazon Prime Video, Google Play, Netflix ve YouTube gibi popüler uygulamaları desteklemesinin yanı sıra 4K video oynatma ve Google Yardımcı desteği de sunan aygıt, tüm TV’lere Android 10 işletim sistemi getiriyor.

nokia set üst tv

Nokia, yeni Android TV serisinin uygun fiyatlı olacağına dair garanti verse de demin bir fiyat etiketi açıklamış yok. Fin şirket, yeni Android TV’lerinin Avrupa pazarını hedefleyeceğini açıkladı ama Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili bir veri bulunmuyor. Nokia Streaming Box 8000 için ise 99 euro (yaklaşık 980 TL + vergiler) fiyat etiketi kayıtlı durumda.

Comments
To Top